Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MIRA-MI TRANSFRIG S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, BÂRNOVA, 9, M119, 1, 3, 5, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 78.537 RON | 78.537 RON | 13.253 RON | 62.975 RON | 65.284 RON | 79.331 RON | 0 RON | 79.331 RON | 63.175 RON | 16.156 RON | 0 RON | 17.895 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 318.916 RON | 318.916 RON | 88.793 RON | 193.250 RON | 230.123 RON | 286.145 RON | 0 RON | 286.145 RON | 256.425 RON | 29.720 RON | 0 RON | 83.629 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 276.019 RON | 276.019 RON | 137.907 RON | 135.352 RON | 138.112 RON | 379.582 RON | 60.380 RON | 319.202 RON | 135.777 RON | 243.805 RON | 0 RON | 102.283 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 262.435 RON | 262.435 RON | 150.652 RON | 109.159 RON | 111.783 RON | 351.081 RON | 46.446 RON | 304.635 RON | 109.436 RON | 241.645 RON | 0 RON | 186.787 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Top format din 845 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78,5 K RON | 318,9 K RON | 276,0 K RON | 262,4 K RON |
| Venituri totale | 78,5 K RON | 318,9 K RON | 276,0 K RON | 262,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 13,3 K RON | 88,8 K RON | 137,9 K RON | 150,7 K RON |
| Rezultat net | 63,0 K RON | 193,3 K RON | 135,4 K RON | 109,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 361,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,26 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,26 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,49 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,45 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,40 |
| Durata încasare (zile) | 260 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 16,2 K RON | 79,3 K RON | 20,4% |
| 2023 | 29,7 K RON | 286,1 K RON | 10,4% |
| 2024 | 243,8 K RON | 379,6 K RON | 64,2% |
| 2025 | 241,6 K RON | 351,1 K RON | 68,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78,5 K RON | 318,9 K RON | 276,0 K RON | 262,4 K RON | ▼ 4,9% |
| Rezultat net | 63,0 K RON | 193,3 K RON | 135,4 K RON | 109,2 K RON | ▼ 19,4% |
| Total active | 79,3 K RON | 286,1 K RON | 379,6 K RON | 351,1 K RON | ▼ 7,5% |
| Capitaluri proprii | 63,2 K RON | 256,4 K RON | 135,8 K RON | 109,4 K RON | ▼ 19,4% |
| Datorii totale | 16,2 K RON | 29,7 K RON | 243,8 K RON | 241,6 K RON | ▼ 0,9% |
| Lichiditate curentă | 4,91 | 9,63 | 1,31 | 1,26 | ▼ 3,7% |
| Marjă netă (%) | 80,19 | 60,60 | 49,04 | 41,59 | ▼ 15,2% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 65 | 65 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (109,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 361,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.