Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
KEPLERMARKET S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, TURCENI, 44, PARTER, 1, 5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 45.287 RON | 45.325 RON | 31.156 RON | 12.810 RON | 14.169 RON | 34.254 RON | 0 RON | 34.254 RON | 13.010 RON | 21.244 RON | 22.429 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 402.967 RON | 405.819 RON | 322.531 RON | 72.639 RON | 83.288 RON | 107.675 RON | 5.950 RON | 101.725 RON | 85.649 RON | 22.026 RON | 38.905 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 300.905 RON | 301.761 RON | 369.407 RON | −67.646 RON | −67.646 RON | 19.507 RON | 3.967 RON | 15.540 RON | 18.003 RON | 1.504 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 533.904 RON | 534.273 RON | 519.989 RON | 11.822 RON | 14.284 RON | 86.848 RON | 3.967 RON | 82.881 RON | 30.025 RON | 56.823 RON | 319 RON | 49.978 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 571.742 RON | 571.768 RON | 529.363 RON | 35.840 RON | 42.405 RON | 125.033 RON | 3.967 RON | 121.066 RON | 65.865 RON | 59.168 RON | 319 RON | 29.362 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 5,933 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,3 K RON | 403,0 K RON | 300,9 K RON | 533,9 K RON | 571,7 K RON |
| Venituri totale | 45,3 K RON | 405,8 K RON | 301,8 K RON | 534,3 K RON | 571,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 31,2 K RON | 322,5 K RON | 369,4 K RON | 520,0 K RON | 529,4 K RON |
| Rezultat net | 12,8 K RON | 72,6 K RON | −67,6 K RON | 11,8 K RON | 35,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 726,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,05 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,04 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,54 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.792,29 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 19,47 |
| Durata încasare (zile) | 19 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 21,2 K RON | 34,3 K RON | 62,0% |
| 2022 | 22,0 K RON | 107,7 K RON | 20,5% |
| 2023 | 1,5 K RON | 19,5 K RON | 7,7% |
| 2024 | 56,8 K RON | 86,8 K RON | 65,4% |
| 2025 | 59,2 K RON | 125,0 K RON | 47,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,3 K RON | 403,0 K RON | 300,9 K RON | 533,9 K RON | 571,7 K RON | ▲ 7,1% |
| Rezultat net | 12,8 K RON | 72,6 K RON | −67,6 K RON | 11,8 K RON | 35,8 K RON | ▲ 203,2% |
| Total active | 34,3 K RON | 107,7 K RON | 19,5 K RON | 86,8 K RON | 125,0 K RON | ▲ 44,0% |
| Capitaluri proprii | 13,0 K RON | 85,6 K RON | 18,0 K RON | 30,0 K RON | 65,9 K RON | ▲ 119,4% |
| Datorii totale | 21,2 K RON | 22,0 K RON | 1,5 K RON | 56,8 K RON | 59,2 K RON | ▲ 4,1% |
| Lichiditate curentă | 1,61 | 4,62 | 10,33 | 1,46 | 2,05 | ▲ 40,3% |
| Marjă netă (%) | 28,29 | 18,03 | -22,48 | 2,21 | 6,27 | ▲ 183,7% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 64 | 70 | 95 | ▲ 35,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 726,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.