Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
UNIVERSAL CRAFT&ART S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, GURA FĂGETULUI, 22, 1, 15, 32601, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 18.316 RON | 18.318 RON | 14.919 RON | 2.860 RON | 3.399 RON | 3.693 RON | 0 RON | 3.693 RON | 3.060 RON | 633 RON | 0 RON | 1.311 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 40.178 RON | 40.196 RON | 40.106 RON | 76 RON | 90 RON | 6.034 RON | 0 RON | 6.034 RON | 3.136 RON | 2.898 RON | 0 RON | 745 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 53.677 RON | 53.677 RON | 51.017 RON | 2.277 RON | 2.660 RON | 7.885 RON | 0 RON | 7.885 RON | 5.413 RON | 2.484 RON | 0 RON | 2.561 RON | 0 RON | 12 RON | 0 |
| 2025 | 100.193 RON | 100.202 RON | 85.146 RON | 12.822 RON | 15.056 RON | 27.116 RON | 0 RON | 27.116 RON | 18.235 RON | 8.916 RON | 232 RON | 2.704 RON | 0 RON | 35 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 5,933 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,3 K RON | 40,2 K RON | 53,7 K RON | 100,2 K RON |
| Venituri totale | 18,3 K RON | 40,2 K RON | 53,7 K RON | 100,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 14,9 K RON | 40,1 K RON | 51,0 K RON | 85,1 K RON |
| Rezultat net | 2,9 K RON | 76 RON | 2,3 K RON | 12,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 117,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,04 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,02 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,71 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,04 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 431,87 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 37,05 |
| Durata încasare (zile) | 10 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 633 RON | 3,7 K RON | 17,1% |
| 2023 | 2,9 K RON | 6,0 K RON | 48,0% |
| 2024 | 2,5 K RON | 7,9 K RON | 31,5% |
| 2025 | 8,9 K RON | 27,1 K RON | 32,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,3 K RON | 40,2 K RON | 53,7 K RON | 100,2 K RON | ▲ 86,7% |
| Rezultat net | 2,9 K RON | 76 RON | 2,3 K RON | 12,8 K RON | ▲ 463,1% |
| Total active | 3,7 K RON | 6,0 K RON | 7,9 K RON | 27,1 K RON | ▲ 243,9% |
| Capitaluri proprii | 3,1 K RON | 3,1 K RON | 5,4 K RON | 18,2 K RON | ▲ 236,9% |
| Datorii totale | 633 RON | 2,9 K RON | 2,5 K RON | 8,9 K RON | ▲ 258,9% |
| Lichiditate curentă | 5,83 | 2,08 | 3,17 | 3,04 | ▼ 4,2% |
| Marjă netă (%) | 15,61 | 0,19 | 4,24 | 12,80 | ▲ 201,9% |
| Scor bonitate | 87 | 77 | 90 | 95 | ▲ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 117,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.