Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MAC DOUGLAS GRUP SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, DIMITRIE ONCIU, 7, 2, IMOBILUL C3, COD 024053
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 15.059.611 RON | 15.407.432 RON | 13.347.985 RON | 1.763.413 RON | 2.059.447 RON | 6.400.080 RON | 15.452 RON | 6.384.628 RON | 4.698.952 RON | 1.710.356 RON | 3.025.565 RON | 1.108.481 RON | 0 RON | 9.228 RON | 9 |
| 2020 | 16.447.228 RON | 16.524.417 RON | 14.560.849 RON | 1.696.084 RON | 1.963.568 RON | 4.811.836 RON | 103.242 RON | 4.708.594 RON | 4.045.037 RON | 768.470 RON | 2.175.232 RON | 1.024.357 RON | 0 RON | 1.671 RON | 9 |
| 2021 | 12.027.890 RON | 12.044.303 RON | 10.497.232 RON | 1.340.628 RON | 1.547.071 RON | 5.642.619 RON | 73.047 RON | 5.569.572 RON | 3.665.665 RON | 1.977.797 RON | 2.537.415 RON | 634.714 RON | 0 RON | 843 RON | 9 |
| 2022 | 11.372.342 RON | 11.501.689 RON | 10.648.037 RON | 735.115 RON | 853.652 RON | 6.146.450 RON | 49.068 RON | 6.097.382 RON | 1.206.256 RON | 4.944.464 RON | 2.835.737 RON | 527.494 RON | 0 RON | 4.270 RON | 7 |
| 2023 | 13.131.839 RON | 13.240.438 RON | 12.043.726 RON | 1.055.304 RON | 1.196.712 RON | 7.791.867 RON | 29.296 RON | 7.762.571 RON | 2.121.560 RON | 5.672.664 RON | 3.438.048 RON | 945.617 RON | 0 RON | 2.357 RON | 7 |
| 2024 | 12.235.633 RON | 12.278.600 RON | 11.161.640 RON | 978.042 RON | 1.116.960 RON | 5.064.981 RON | 26.920 RON | 5.038.061 RON | 1.504.487 RON | 3.588.461 RON | 2.435.182 RON | 789.076 RON | 0 RON | 27.967 RON | 6 |
| 2025 | 10.246.594 RON | 10.295.187 RON | 9.416.038 RON | 751.643 RON | 879.149 RON | 4.512.323 RON | 19.230 RON | 4.493.093 RON | 1.222.784 RON | 3.294.399 RON | 1.751.164 RON | 1.034.969 RON | 0 RON | 4.860 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5819 Alte activități de editare
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Top format din 2,035 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15,06 M RON | 16,45 M RON | 12,03 M RON | 11,37 M RON | 13,13 M RON | 12,24 M RON | 10,25 M RON |
| Venituri totale | 15,41 M RON | 16,52 M RON | 12,04 M RON | 11,50 M RON | 13,24 M RON | 12,28 M RON | 10,30 M RON |
| Cheltuieli totale | 13,35 M RON | 14,56 M RON | 10,50 M RON | 10,65 M RON | 12,04 M RON | 11,16 M RON | 9,42 M RON |
| Rezultat net | 1,76 M RON | 1,70 M RON | 1,34 M RON | 735,1 K RON | 1,06 M RON | 978,0 K RON | 751,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,82 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,36 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,83 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,52 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,37 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,85 |
| Durata stocaj (zile) | 62 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,90 |
| Durata încasare (zile) | 37 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,71 M RON | 6,40 M RON | 26,7% |
| 2020 | 768,5 K RON | 4,81 M RON | 16,0% |
| 2021 | 1,98 M RON | 5,64 M RON | 35,1% |
| 2022 | 4,94 M RON | 6,15 M RON | 80,4% |
| 2023 | 5,67 M RON | 7,79 M RON | 72,8% |
| 2024 | 3,59 M RON | 5,06 M RON | 70,9% |
| 2025 | 3,29 M RON | 4,51 M RON | 73,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15,06 M RON | 16,45 M RON | 12,03 M RON | 11,37 M RON | 13,13 M RON | 12,24 M RON | 10,25 M RON | ▼ 16,3% |
| Rezultat net | 1,76 M RON | 1,70 M RON | 1,34 M RON | 735,1 K RON | 1,06 M RON | 978,0 K RON | 751,6 K RON | ▼ 23,1% |
| Total active | 6,40 M RON | 4,81 M RON | 5,64 M RON | 6,15 M RON | 7,79 M RON | 5,06 M RON | 4,51 M RON | ▼ 10,9% |
| Capitaluri proprii | 4,70 M RON | 4,05 M RON | 3,67 M RON | 1,21 M RON | 2,12 M RON | 1,50 M RON | 1,22 M RON | ▼ 18,7% |
| Datorii totale | 1,71 M RON | 768,5 K RON | 1,98 M RON | 4,94 M RON | 5,67 M RON | 3,59 M RON | 3,29 M RON | ▼ 8,2% |
| Lichiditate curentă | 3,73 | 6,13 | 2,82 | 1,23 | 1,37 | 1,40 | 1,36 | ▼ 2,9% |
| Marjă netă (%) | 11,71 | 10,31 | 11,15 | 6,46 | 8,04 | 7,99 | 7,34 | ▼ 8,1% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 80 | 55 | 75 | 62 | 55 | ▼ 11,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (751,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.