Publicitate

CDR MANAGEMENT & MARKETING S.R.L.

CUI: 48991978 J40/19968/2023 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48991978
Cod înmatriculare J40/19968/2023
EUID ROONRC.J40/19968/2023
Data înmatriculării 2023-10-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, BERCENI, 37, 106, 2, 6, 93, 41907, 4

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: BERCENI
Număr: 37
Bloc: 106
Scară: 2
Etaj: 6
Apartament: 93
Cod poștal: 41907

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 144.680 RON 144.680 RON 8.082 RON 135.180 RON 136.598 RON 145.660 RON 0 RON 145.660 RON 135.380 RON 10.280 RON 0 RON 116.900 RON 0 RON 0 RON 1
2024 298.802 RON 298.803 RON 35.185 RON 245.608 RON 263.618 RON 303.688 RON 0 RON 303.688 RON 245.848 RON 57.840 RON 0 RON 271.546 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

GHIŢĂ FĂNICA
administrator
Teleorman, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
298,8 K RON
Rezultat Net 2024
245,6 K RON
Total Active 2024
303,7 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 144,7 K RON 298,8 K RON
Venituri totale 144,7 K RON 298,8 K RON
Cheltuieli totale 8,1 K RON 35,2 K RON
Rezultat net 135,2 K RON 245,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 452,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,25 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,25 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,56 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,25 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante303,7 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe271,5 K RON
Numerar32,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,10
Durata încasare (zile) 332

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
88,2%
Marjă netă
82,2%
ROA
80,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 10,3 K RON 145,7 K RON 7,1%
2024 57,8 K RON 303,7 K RON 19,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 144,7 K RON 298,8 K RON ▲ 106,5%
Rezultat net 135,2 K RON 245,6 K RON ▲ 81,7%
Total active 145,7 K RON 303,7 K RON ▲ 108,5%
Capitaluri proprii 135,4 K RON 245,8 K RON ▲ 81,6%
Datorii totale 10,3 K RON 57,8 K RON ▲ 462,6%
Lichiditate curentă 14,17 5,25 ▼ 62,9%
Marjă netă (%) 93,43 82,20 ▼ 12,0%
Scor bonitate 87 95 ▲ 9,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (245,6 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.25), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 452,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate