Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ASM NETWORK S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, INDEPENDENŢEI, 202M, 2, 11, 244, 6, DUPLEX, BIROUL 1.
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 57.465 RON | 57.465 RON | 20.977 RON | 35.925 RON | 36.488 RON | 45.852 RON | 150 RON | 45.702 RON | 36.125 RON | 9.727 RON | 0 RON | 40.804 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 580.596 RON | 583.560 RON | 220.670 RON | 352.593 RON | 362.890 RON | 411.121 RON | 142.412 RON | 268.709 RON | 388.718 RON | 22.403 RON | 0 RON | 268.073 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 521.404 RON | 572.721 RON | 415.726 RON | 147.406 RON | 156.995 RON | 228.669 RON | 150 RON | 228.519 RON | 218.058 RON | 10.611 RON | 210 RON | 220.537 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6130 Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6190 — Alte activități de telecomunicații
Top format din 326 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 57,5 K RON | 580,6 K RON | 521,4 K RON |
| Venituri totale | 57,5 K RON | 583,6 K RON | 572,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 21,0 K RON | 220,7 K RON | 415,7 K RON |
| Rezultat net | 35,9 K RON | 352,6 K RON | 147,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 850,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 21,54 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 21,52 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,73 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 21,55 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2.482,88 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,36 |
| Durata încasare (zile) | 154 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 9,7 K RON | 45,9 K RON | 21,2% |
| 2024 | 22,4 K RON | 411,1 K RON | 5,5% |
| 2025 | 10,6 K RON | 228,7 K RON | 4,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 57,5 K RON | 580,6 K RON | 521,4 K RON | ▼ 10,2% |
| Rezultat net | 35,9 K RON | 352,6 K RON | 147,4 K RON | ▼ 58,2% |
| Total active | 45,9 K RON | 411,1 K RON | 228,7 K RON | ▼ 44,4% |
| Capitaluri proprii | 36,1 K RON | 388,7 K RON | 218,1 K RON | ▼ 43,9% |
| Datorii totale | 9,7 K RON | 22,4 K RON | 10,6 K RON | ▼ 52,6% |
| Lichiditate curentă | 4,70 | 11,99 | 21,54 | ▲ 79,6% |
| Marjă netă (%) | 62,52 | 60,73 | 28,27 | ▼ 53,4% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (147,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (21.54), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 850,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.