Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GENERAL HOME SOLUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, DREPTĂŢII, 16, P8, 2, 20, 60889, 6, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 10.304 RON | 10.304 RON | 5.396 RON | 4.605 RON | 4.908 RON | 5.120 RON | 0 RON | 5.120 RON | 4.705 RON | 415 RON | 0 RON | 715 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 63.486 RON | 63.486 RON | 46.967 RON | 14.652 RON | 16.519 RON | 15.661 RON | 0 RON | 15.661 RON | 14.773 RON | 888 RON | 0 RON | 5.052 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 93.364 RON | 93.364 RON | 81.587 RON | 8.911 RON | 11.777 RON | 10.155 RON | 0 RON | 10.155 RON | 9.031 RON | 1.124 RON | 0 RON | 815 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 133.141 RON | 133.141 RON | 84.748 RON | 39.710 RON | 48.393 RON | 49.713 RON | 0 RON | 49.713 RON | 48.741 RON | 972 RON | 0 RON | 16.675 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 132.116 RON | 132.116 RON | 89.162 RON | 35.512 RON | 42.954 RON | 51.508 RON | 0 RON | 51.508 RON | 35.633 RON | 15.875 RON | 0 RON | 42.126 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 1,571 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,3 K RON | 63,5 K RON | 93,4 K RON | 133,1 K RON | 132,1 K RON |
| Venituri totale | 10,3 K RON | 63,5 K RON | 93,4 K RON | 133,1 K RON | 132,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 5,4 K RON | 47,0 K RON | 81,6 K RON | 84,7 K RON | 89,2 K RON |
| Rezultat net | 4,6 K RON | 14,7 K RON | 8,9 K RON | 39,7 K RON | 35,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 180,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,24 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,24 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,59 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,24 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,14 |
| Durata încasare (zile) | 116 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 415 RON | 5,1 K RON | 8,1% |
| 2022 | 888 RON | 15,7 K RON | 5,7% |
| 2023 | 1,1 K RON | 10,2 K RON | 11,1% |
| 2024 | 972 RON | 49,7 K RON | 2,0% |
| 2025 | 15,9 K RON | 51,5 K RON | 30,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,3 K RON | 63,5 K RON | 93,4 K RON | 133,1 K RON | 132,1 K RON | ▼ 0,8% |
| Rezultat net | 4,6 K RON | 14,7 K RON | 8,9 K RON | 39,7 K RON | 35,5 K RON | ▼ 10,6% |
| Total active | 5,1 K RON | 15,7 K RON | 10,2 K RON | 49,7 K RON | 51,5 K RON | ▲ 3,6% |
| Capitaluri proprii | 4,7 K RON | 14,8 K RON | 9,0 K RON | 48,7 K RON | 35,6 K RON | ▼ 26,9% |
| Datorii totale | 415 RON | 888 RON | 1,1 K RON | 972 RON | 15,9 K RON | ▲ 1.533,2% |
| Lichiditate curentă | 12,34 | 17,64 | 9,03 | 51,15 | 3,24 | ▼ 93,7% |
| Marjă netă (%) | 44,69 | 23,08 | 9,54 | 29,83 | 26,88 | ▼ 9,9% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 82 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.24), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 180,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.