Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

IPS MANAGEMENT SOLUTIONS SRL

CUI: 31245698 J40/2045/2013 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31245698
Cod înmatriculare J40/2045/2013
EUID ROONRC.J40/2045/2013
Data înmatriculării 2013-02-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, PĂDUREA NEAGRĂ, 62B, 11, 1, 6, 14044, 1, corp A,camera 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: PĂDUREA NEAGRĂ
Număr: 62B
Bloc: 11
Etaj: 1
Apartament: 6
Cod poștal: 14044
Completare adresă: corp A,camera 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 216.503 RON 216.503 RON 200.429 RON 13.502 RON 16.074 RON 57.485 RON 14.764 RON 42.721 RON −155.026 RON 212.511 RON 12.382 RON 920 RON 0 RON 0 RON 0
2024 588.369 RON 588.377 RON 348.777 RON 228.494 RON 239.600 RON 257.670 RON 7.774 RON 249.896 RON 73.468 RON 184.202 RON 178.157 RON 52.443 RON 0 RON 0 RON 0
2025 1.194.923 RON 1.195.233 RON 1.130.199 RON 55.556 RON 65.034 RON 535.176 RON 4.453 RON 530.723 RON 3.468 RON 531.708 RON 314.198 RON 166.613 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

SLOATĂ FĂNICĂ
administrator
Brăila, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 5,265 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (1) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 99.4% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
1,19 M RON
Rezultat Net 2025
55,6 K RON
Total Active 2025
535,2 K RON
Scor Bonitate
43/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 43/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 216,5 K RON 588,4 K RON 1,19 M RON
Venituri totale 216,5 K RON 588,4 K RON 1,20 M RON
Cheltuieli totale 200,4 K RON 348,8 K RON 1,13 M RON
Rezultat net 13,5 K RON 228,5 K RON 55,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,65 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,00 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,41 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,01 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,5 K RON (0.8%)
Active circulante530,7 K RON (99.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri314,2 K RON
Creanțe166,6 K RON
Numerar49,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,80
Durata stocaj (zile) 96
Rotație creanțe (ori/an) 7,17
Durata încasare (zile) 51

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,4%
Marjă netă
4,7%
ROA
10,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 212,5 K RON 57,5 K RON 369,7%
2024 184,2 K RON 257,7 K RON 71,5%
2025 531,7 K RON 535,2 K RON 99,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

43
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 216,5 K RON 588,4 K RON 1,19 M RON ▲ 103,1%
Rezultat net 13,5 K RON 228,5 K RON 55,6 K RON ▼ 75,7%
Total active 57,5 K RON 257,7 K RON 535,2 K RON ▲ 107,7%
Capitaluri proprii −155,0 K RON 73,5 K RON 3,5 K RON ▼ 95,3%
Datorii totale 212,5 K RON 184,2 K RON 531,7 K RON ▲ 188,7%
Lichiditate curentă 0,20 1,36 1,00 ▼ 26,4%
Marjă netă (%) 6,24 38,84 4,65 ▼ 88,0%
Scor bonitate 37 80 43 ▼ 46,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (55,6 K RON).
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,65 M RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 99.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (43/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.