Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INGA DIGITAL MEDIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Timişoara, 103E, CORP A, 1, 9, 6, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 62.523 RON | 62.523 RON | 17.746 RON | 43.461 RON | 44.777 RON | 45.186 RON | 0 RON | 45.186 RON | 43.661 RON | 1.525 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 153.275 RON | 153.275 RON | 65.408 RON | 86.318 RON | 87.867 RON | 111.476 RON | 0 RON | 111.476 RON | 86.518 RON | 24.958 RON | 140 RON | 59.725 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 148.340 RON | 148.340 RON | 59.007 RON | 87.848 RON | 89.333 RON | 106.555 RON | 3.795 RON | 102.760 RON | 88.048 RON | 18.507 RON | 0 RON | 69.814 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 126.790 RON | 126.847 RON | 66.208 RON | 59.560 RON | 60.639 RON | 83.821 RON | 2.415 RON | 81.406 RON | 59.925 RON | 23.896 RON | 0 RON | 42.665 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7410 Activităţi de design specializat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 7,289 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,5 K RON | 153,3 K RON | 148,3 K RON | 126,8 K RON |
| Venituri totale | 62,5 K RON | 153,3 K RON | 148,3 K RON | 126,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 17,7 K RON | 65,4 K RON | 59,0 K RON | 66,2 K RON |
| Rezultat net | 43,5 K RON | 86,3 K RON | 87,8 K RON | 59,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 169,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,41 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,41 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,62 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,51 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,97 |
| Durata încasare (zile) | 123 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,5 K RON | 45,2 K RON | 3,4% |
| 2023 | 25,0 K RON | 111,5 K RON | 22,4% |
| 2024 | 18,5 K RON | 106,6 K RON | 17,4% |
| 2025 | 23,9 K RON | 83,8 K RON | 28,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,5 K RON | 153,3 K RON | 148,3 K RON | 126,8 K RON | ▼ 14,5% |
| Rezultat net | 43,5 K RON | 86,3 K RON | 87,8 K RON | 59,6 K RON | ▼ 32,2% |
| Total active | 45,2 K RON | 111,5 K RON | 106,6 K RON | 83,8 K RON | ▼ 21,3% |
| Capitaluri proprii | 43,7 K RON | 86,5 K RON | 88,0 K RON | 59,9 K RON | ▼ 31,9% |
| Datorii totale | 1,5 K RON | 25,0 K RON | 18,5 K RON | 23,9 K RON | ▲ 29,1% |
| Lichiditate curentă | 29,63 | 4,47 | 5,55 | 3,41 | ▼ 38,6% |
| Marjă netă (%) | 69,51 | 56,32 | 59,22 | 46,98 | ▼ 20,7% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (59,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.41), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 169,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.