Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NEOTOXIC SRL

CUI: 17053280 J40/21148/2004 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 17053280
Cod înmatriculare J40/21148/2004
EUID ROONRC.J40/21148/2004
Data înmatriculării 2004-12-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, B-dul Ferdinand I, 103A, P33, A, 3, 11, 70000, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: B-dul Ferdinand I
Număr: 103A
Bloc: P33
Scară: A
Etaj: 3
Apartament: 11
Cod poștal: 70000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 119.097 RON 119.098 RON 19.278 RON 96.247 RON 99.820 RON 108.779 RON 2.812 RON 105.967 RON 96.447 RON 12.332 RON 0 RON 50.303 RON 0 RON 0 RON 0
2020 99.698 RON 99.698 RON 16.277 RON 80.430 RON 83.421 RON 100.680 RON 4.250 RON 96.430 RON 80.630 RON 20.050 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 131.406 RON 131.406 RON 22.698 RON 104.845 RON 108.708 RON 131.516 RON 2.359 RON 129.157 RON 105.045 RON 26.471 RON 0 RON 87.433 RON 0 RON 0 RON 0
2022 45.579 RON 45.579 RON 13.846 RON 30.366 RON 31.733 RON 34.569 RON 4.908 RON 29.661 RON 30.566 RON 4.003 RON 0 RON 25.385 RON 0 RON 0 RON 0
2023 27.938 RON 27.938 RON 16.468 RON 9.558 RON 11.470 RON 14.872 RON 2.427 RON 12.445 RON 14.872 RON 0 RON 0 RON 2.015 RON 0 RON 0 RON 0
2024 18.728 RON 18.728 RON 17.624 RON 780 RON 1.104 RON 18.694 RON 6.459 RON 12.235 RON 15.652 RON 3.042 RON 0 RON 12.080 RON 0 RON 0 RON 0
2025 15.759 RON 15.759 RON 14.499 RON 721 RON 1.260 RON 4.217 RON 3.548 RON 669 RON 922 RON 3.295 RON 0 RON 243 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

SMEU VICTOR - EMANUEL
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,853 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.2) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
15,8 K RON
Rezultat Net 2025
721 RON
Total Active 2025
4,2 K RON
Scor Bonitate
38/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 38/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 119,1 K RON 99,7 K RON 131,4 K RON 45,6 K RON 27,9 K RON 18,7 K RON 15,8 K RON
Venituri totale 119,1 K RON 99,7 K RON 131,4 K RON 45,6 K RON 27,9 K RON 18,7 K RON 15,8 K RON
Cheltuieli totale 19,3 K RON 16,3 K RON 22,7 K RON 13,8 K RON 16,5 K RON 17,6 K RON 14,5 K RON
Rezultat net 96,2 K RON 80,4 K RON 104,8 K RON 30,4 K RON 9,6 K RON 780 RON 721 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −16,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,20 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,20 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,28 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,5 K RON (84.1%)
Active circulante669 RON (15.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe243 RON
Numerar426 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 64,85
Durata încasare (zile) 6

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,0%
Marjă netă
4,6%
ROA
17,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 12,3 K RON 108,8 K RON 11,3%
2020 20,1 K RON 100,7 K RON 19,9%
2021 26,5 K RON 131,5 K RON 20,1%
2022 4,0 K RON 34,6 K RON 11,6%
2023 0 RON 14,9 K RON 0,0%
2024 3,0 K RON 18,7 K RON 16,3%
2025 3,3 K RON 4,2 K RON 78,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

38
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 119,1 K RON 99,7 K RON 131,4 K RON 45,6 K RON 27,9 K RON 18,7 K RON 15,8 K RON ▼ 15,9%
Rezultat net 96,2 K RON 80,4 K RON 104,8 K RON 30,4 K RON 9,6 K RON 780 RON 721 RON ▼ 7,6%
Total active 108,8 K RON 100,7 K RON 131,5 K RON 34,6 K RON 14,9 K RON 18,7 K RON 4,2 K RON ▼ 77,4%
Capitaluri proprii 96,4 K RON 80,6 K RON 105,0 K RON 30,6 K RON 14,9 K RON 15,7 K RON 922 RON ▼ 94,1%
Datorii totale 12,3 K RON 20,1 K RON 26,5 K RON 4,0 K RON 0 RON 3,0 K RON 3,3 K RON ▲ 8,3%
Lichiditate curentă 8,59 4,81 4,88 7,41 – 4,02 0,20 ▼ 95,0%
Marjă netă (%) 80,81 80,67 79,79 66,62 34,21 4,16 4,58 ▲ 10,1%
Scor bonitate 87 80 100 87 60 70 38 ▼ 45,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (721 RON).

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Scor de bonitate scăzut (38/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.