Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

PARCO SRL

CUI: 423400 J40/21461/1992 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 423400
Cod înmatriculare J40/21461/1992
EUID ROONRC.J40/21461/1992
Data înmatriculării 1992-08-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 34 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, Str. DR. GRIGORE ROMNICEANU, 19-21, 2, 4, 62213, 5

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 5
Sector: 5
Stradă: Str. DR. GRIGORE ROMNICEANU
Număr: 19-21
Etaj: 2
Apartament: 4
Cod poștal: 62213

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 25.975 RON −25.975 RON −25.975 RON 209 RON 0 RON 209 RON −193.572 RON 193.781 RON 0 RON 209 RON 0 RON 0 RON 1
2020 0 RON 0 RON 27.360 RON −27.360 RON −27.360 RON 209 RON 0 RON 209 RON −220.933 RON 221.142 RON 0 RON 209 RON 0 RON 0 RON 1
2021 156.315 RON 156.315 RON 30.343 RON 124.408 RON 125.972 RON 3.325 RON 0 RON 3.325 RON −96.525 RON 99.850 RON 0 RON 209 RON 0 RON 0 RON 1
2022 340.087 RON 340.087 RON 36.656 RON 300.030 RON 303.431 RON 210.258 RON 0 RON 210.258 RON 203.505 RON 6.753 RON 0 RON 200.614 RON 0 RON 0 RON 1
2023 861.774 RON 861.774 RON 47.120 RON 806.208 RON 814.654 RON 904.918 RON 10.634 RON 894.284 RON 806.581 RON 98.337 RON 120 RON 858.429 RON 0 RON 0 RON 1
2024 840.415 RON 840.415 RON 60.117 RON 755.086 RON 780.298 RON 817.736 RON 5.950 RON 811.786 RON 755.459 RON 62.277 RON 120 RON 811.269 RON 0 RON 0 RON 1
2025 287.927 RON 288.679 RON 112.069 RON 167.950 RON 176.610 RON 44.315 RON 23.249 RON 21.066 RON −43.277 RON 87.592 RON 2.348 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POPESCU RAZVAN-PAUL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,250 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−43.277 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.24) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 197.7% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
287,9 K RON
Rezultat Net 2025
168,0 K RON
Total Active 2025
44,3 K RON
Scor Bonitate
35/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 35/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 156,3 K RON 340,1 K RON 861,8 K RON 840,4 K RON 287,9 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 156,3 K RON 340,1 K RON 861,8 K RON 840,4 K RON 288,7 K RON
Cheltuieli totale 26,0 K RON 27,4 K RON 30,3 K RON 36,7 K RON 47,1 K RON 60,1 K RON 112,1 K RON
Rezultat net −26,0 K RON −27,4 K RON 124,4 K RON 300,0 K RON 806,2 K RON 755,1 K RON 168,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 819,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−43.277 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 197.7% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,24 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,21 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,21 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 0,51 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate23,2 K RON (52.5%)
Active circulante21,1 K RON (47.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,3 K RON
Numerar18,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 122,63
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
61,3%
Marjă netă
58,3%
ROA
379,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 193,8 K RON 209 RON 92.718,2%
2020 221,1 K RON 209 RON 105.809,6%
2021 99,9 K RON 3,3 K RON 3.003,0%
2022 6,8 K RON 210,3 K RON 3,2%
2023 98,3 K RON 904,9 K RON 10,9%
2024 62,3 K RON 817,7 K RON 7,6%
2025 87,6 K RON 44,3 K RON 197,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

35
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 156,3 K RON 340,1 K RON 861,8 K RON 840,4 K RON 287,9 K RON ▼ 65,7%
Rezultat net −26,0 K RON −27,4 K RON 124,4 K RON 300,0 K RON 806,2 K RON 755,1 K RON 168,0 K RON ▼ 77,8%
Total active 209 RON 209 RON 3,3 K RON 210,3 K RON 904,9 K RON 817,7 K RON 44,3 K RON ▼ 94,6%
Capitaluri proprii −193,6 K RON −220,9 K RON −96,5 K RON 203,5 K RON 806,6 K RON 755,5 K RON −43,3 K RON ▼ 105,7%
Datorii totale 193,8 K RON 221,1 K RON 99,9 K RON 6,8 K RON 98,3 K RON 62,3 K RON 87,6 K RON ▲ 40,6%
Lichiditate curentă 0,00 0,00 0,03 31,14 9,09 13,04 0,24 ▼ 98,2%
Marjă netă (%) – – 79,59 88,22 93,55 89,85 58,33 ▼ 35,1%
Scor bonitate 22 15 50 100 95 87 35 ▼ 59,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (168,0 K RON).
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 819,5 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 197.7% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.