HED VEST SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Mihai Eminescu, 19-21, 5, 1, corp constructie C2, cam 502
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.569.906 RON | 1.570.281 RON | 519.672 RON | 1.035.220 RON | 1.050.609 RON | 1.451.753 RON | 18.805 RON | 1.432.948 RON | 1.410.106 RON | 41.647 RON | 589.551 RON | 256.220 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 3.054.778 RON | 3.055.177 RON | 1.026.034 RON | 1.791.038 RON | 2.029.143 RON | 2.468.555 RON | 15.714 RON | 2.452.841 RON | 2.087.444 RON | 381.111 RON | 589.551 RON | 360.274 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 2.839.170 RON | 2.840.193 RON | 1.191.551 RON | 1.390.135 RON | 1.648.642 RON | 1.286.932 RON | 12.623 RON | 1.274.309 RON | 1.257.875 RON | 29.057 RON | 0 RON | 686.809 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (26)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7111 — Activități de arhitectură
Top format din 2,295 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,57 M RON | 3,05 M RON | 2,84 M RON |
| Venituri totale | 1,57 M RON | 3,06 M RON | 2,84 M RON |
| Cheltuieli totale | 519,7 K RON | 1,03 M RON | 1,19 M RON |
| Rezultat net | 1,04 M RON | 1,79 M RON | 1,39 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,76 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 43,86 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 43,86 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 20,22 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 44,29 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,13 |
| Durata încasare (zile) | 88 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 41,6 K RON | 1,45 M RON | 2,9% |
| 2024 | 381,1 K RON | 2,47 M RON | 15,4% |
| 2025 | 29,1 K RON | 1,29 M RON | 2,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,57 M RON | 3,05 M RON | 2,84 M RON | ▼ 7,1% |
| Rezultat net | 1,04 M RON | 1,79 M RON | 1,39 M RON | ▼ 22,4% |
| Total active | 1,45 M RON | 2,47 M RON | 1,29 M RON | ▼ 47,9% |
| Capitaluri proprii | 1,41 M RON | 2,09 M RON | 1,26 M RON | ▼ 39,7% |
| Datorii totale | 41,6 K RON | 381,1 K RON | 29,1 K RON | ▼ 92,4% |
| Lichiditate curentă | 34,41 | 6,44 | 43,86 | ▲ 581,4% |
| Marjă netă (%) | 65,94 | 58,63 | 48,96 | ▼ 16,5% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,39 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (43.86), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,76 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.