Publicitate

RAW-SUPER CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 47133828 J40/22151/2022 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47133828
Cod înmatriculare J40/22151/2022
EUID ROONRC.J40/22151/2022
Data înmatriculării 2022-11-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, SOLD. NICOLAE BARBU, 2, 16, 2, 20, 4, PARTER

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: SOLD. NICOLAE BARBU
Număr: 2
Bloc: 16
Scară: 2
Apartament: 20
Completare adresă: PARTER

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 69.392 RON 69.392 RON 2.799 RON 65.899 RON 66.593 RON 68.097 RON 112 RON 67.985 RON 66.099 RON 1.998 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 10.307 RON 10.307 RON 47.040 RON −36.836 RON −36.733 RON 49.598 RON 0 RON 49.598 RON 29.263 RON 20.335 RON 17.461 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 0 RON 0 RON 609 RON −609 RON −609 RON 93.057 RON 0 RON 93.057 RON 28.654 RON 64.403 RON 17.460 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 348 RON −348 RON −348 RON 92.709 RON 0 RON 92.709 RON 28.306 RON 64.403 RON 17.460 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

VASILE GABRIELA CRISTINA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,669 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−348 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−348 RON
Total Active 2025
92,7 K RON
Scor Bonitate
52/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 52/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 69,4 K RON 10,3 K RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 69,4 K RON 10,3 K RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 2,8 K RON 47,0 K RON 609 RON 348 RON
Rezultat net 65,9 K RON −36,8 K RON −609 RON −348 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −34,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,44 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,17 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,17 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,44 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante92,7 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri17,5 K RON
Numerar75,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-0,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 2,0 K RON 68,1 K RON 2,9%
2023 20,3 K RON 49,6 K RON 41,0%
2024 64,4 K RON 93,1 K RON 69,2%
2025 64,4 K RON 92,7 K RON 69,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

52
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 69,4 K RON 10,3 K RON 0 RON 0 RON
Rezultat net 65,9 K RON −36,8 K RON −609 RON −348 RON ▲ 42,9%
Total active 68,1 K RON 49,6 K RON 93,1 K RON 92,7 K RON ▼ 0,4%
Capitaluri proprii 66,1 K RON 29,3 K RON 28,7 K RON 28,3 K RON ▼ 1,2%
Datorii totale 2,0 K RON 20,3 K RON 64,4 K RON 64,4 K RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 34,03 2,44 1,44 1,44 ▼ 0,4%
Marjă netă (%) 94,97 -357,39
Scor bonitate 87 57 52 52 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
  • Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate