Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MANAGEMENT ART CONCEPT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, PRECIZIEI, 34, 62204, 6, CORP C19, BIROU 1, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3.000 RON | 3.000 RON | 0 RON | 2.520 RON | 3.000 RON | 3.200 RON | 0 RON | 3.200 RON | 2.720 RON | 480 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 161.320 RON | 161.320 RON | 115.503 RON | 39.295 RON | 45.817 RON | 81.378 RON | 321 RON | 81.057 RON | 42.015 RON | 39.463 RON | 0 RON | 16.779 RON | 0 RON | 100 RON | 0 |
| 2025 | 158.941 RON | 158.941 RON | 154.310 RON | 3.883 RON | 4.631 RON | 19.772 RON | 711 RON | 19.061 RON | 5.898 RON | 14.000 RON | 0 RON | 2.017 RON | 0 RON | 126 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (24)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Activități de zidărie
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7420 Activități fotografice
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 2,201 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,0 K RON | 161,3 K RON | 158,9 K RON |
| Venituri totale | 3,0 K RON | 161,3 K RON | 158,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 115,5 K RON | 154,3 K RON |
| Rezultat net | 2,5 K RON | 39,3 K RON | 3,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 263,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,36 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,36 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,22 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 78,80 |
| Durata încasare (zile) | 5 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 480 RON | 3,2 K RON | 15,0% |
| 2024 | 39,5 K RON | 81,4 K RON | 48,5% |
| 2025 | 14,0 K RON | 19,8 K RON | 70,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,0 K RON | 161,3 K RON | 158,9 K RON | ▼ 1,5% |
| Rezultat net | 2,5 K RON | 39,3 K RON | 3,9 K RON | ▼ 90,1% |
| Total active | 3,2 K RON | 81,4 K RON | 19,8 K RON | ▼ 75,7% |
| Capitaluri proprii | 2,7 K RON | 42,0 K RON | 5,9 K RON | ▼ 86,0% |
| Datorii totale | 480 RON | 39,5 K RON | 14,0 K RON | ▼ 64,5% |
| Lichiditate curentă | 6,67 | 2,05 | 1,36 | ▼ 33,7% |
| Marjă netă (%) | 84,00 | 24,36 | 2,44 | ▼ 90,0% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 50 | ▼ 47,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 263,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.