Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STEFY DNL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, GURA IALOMIŢEI, 12L, 3, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 799.166 RON | 799.879 RON | 770.160 RON | 21.720 RON | 29.719 RON | 128.794 RON | 0 RON | 128.794 RON | −129.380 RON | 258.174 RON | 42.595 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.238.524 RON | 1.239.017 RON | 1.109.730 RON | 97.387 RON | 129.287 RON | 147.544 RON | 9.848 RON | 137.696 RON | −31.992 RON | 179.536 RON | 30.423 RON | 1.114 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 1.135.569 RON | 1.135.755 RON | 1.016.057 RON | 92.733 RON | 119.698 RON | 115.456 RON | 15.452 RON | 100.004 RON | 60.741 RON | 54.715 RON | 18.713 RON | 32.349 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1011 — Prelucrarea și conservarea cărnii
Top format din 52 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 799,2 K RON | 1,24 M RON | 1,14 M RON |
| Venituri totale | 799,9 K RON | 1,24 M RON | 1,14 M RON |
| Cheltuieli totale | 770,2 K RON | 1,11 M RON | 1,02 M RON |
| Rezultat net | 21,7 K RON | 97,4 K RON | 92,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,39 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,83 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,49 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,89 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 60,68 |
| Durata stocaj (zile) | 6 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 35,10 |
| Durata încasare (zile) | 10 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 258,2 K RON | 128,8 K RON | 200,5% |
| 2024 | 179,5 K RON | 147,5 K RON | 121,7% |
| 2025 | 54,7 K RON | 115,5 K RON | 47,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 799,2 K RON | 1,24 M RON | 1,14 M RON | ▼ 8,3% |
| Rezultat net | 21,7 K RON | 97,4 K RON | 92,7 K RON | ▼ 4,8% |
| Total active | 128,8 K RON | 147,5 K RON | 115,5 K RON | ▼ 21,7% |
| Capitaluri proprii | −129,4 K RON | −32,0 K RON | 60,7 K RON | ▲ 289,9% |
| Datorii totale | 258,2 K RON | 179,5 K RON | 54,7 K RON | ▼ 69,5% |
| Lichiditate curentă | 0,50 | 0,77 | 1,83 | ▲ 138,3% |
| Marjă netă (%) | 2,72 | 7,86 | 8,17 | ▲ 3,9% |
| Scor bonitate | 32 | 55 | 77 | ▲ 40,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (92,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,39 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.