Publicitate

DANY'S IMPEX S.D.93 SRL

CUI: 4752499 J40/22645/1993 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 4752499
Cod înmatriculare J40/22645/1993
EUID ROONRC.J40/22645/1993
Data înmatriculării 1993-09-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 33 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Str. Lucaci, 99, 0, 3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: Str. Lucaci
Număr: 99
Cod poștal: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 763.631 RON 763.822 RON 467.558 RON 290.284 RON 296.264 RON 945.393 RON 304.453 RON 640.940 RON 865.171 RON 80.222 RON 10.624 RON 397.503 RON 0 RON 0 RON 3
2024 708.904 RON 724.643 RON 457.062 RON 240.485 RON 267.581 RON 742.735 RON 271.184 RON 471.551 RON 675.809 RON 67.286 RON 0 RON 73.216 RON 0 RON 360 RON 2
2025 415.526 RON 416.647 RON 569.505 RON −152.858 RON −152.858 RON 371.392 RON 236.978 RON 134.414 RON 294.411 RON 77.380 RON 17.165 RON 80.565 RON 2.737 RON 3.136 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

STURZOIU DANUT
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (27)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 183 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−152.858 RON)
Cifra de Afaceri 2025
415,5 K RON
Rezultat Net 2025
−152,9 K RON
Total Active 2025
371,4 K RON
Scor Bonitate
52/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 52/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 763,6 K RON 708,9 K RON 415,5 K RON
Venituri totale 763,8 K RON 724,6 K RON 416,6 K RON
Cheltuieli totale 467,6 K RON 457,1 K RON 569,5 K RON
Rezultat net 290,3 K RON 240,5 K RON −152,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 281,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,74 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,52 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,47 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 4,80 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate237,0 K RON (63.8%)
Active circulante134,4 K RON (36.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri17,2 K RON
Creanțe80,6 K RON
Numerar36,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 24,21
Durata stocaj (zile) 15
Rotație creanțe (ori/an) 5,16
Durata încasare (zile) 71

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-36,8%
Marjă netă
-36,8%
ROA
-41,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 80,2 K RON 945,4 K RON 8,5%
2024 67,3 K RON 742,7 K RON 9,1%
2025 77,4 K RON 371,4 K RON 20,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

52
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 763,6 K RON 708,9 K RON 415,5 K RON ▼ 41,4%
Rezultat net 290,3 K RON 240,5 K RON −152,9 K RON ▼ 163,6%
Total active 945,4 K RON 742,7 K RON 371,4 K RON ▼ 50,0%
Capitaluri proprii 865,2 K RON 675,8 K RON 294,4 K RON ▼ 56,4%
Datorii totale 80,2 K RON 67,3 K RON 77,4 K RON ▲ 15,0%
Lichiditate curentă 7,99 7,01 1,74 ▼ 75,2%
Marjă netă (%) 38,01 33,92 -36,79 ▼ 208,5%
Scor bonitate 87 80 52 ▼ 35,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate