Publicitate

SPHERA MANAGEMENT S.R.L.

CUI: 47240662 J40/23565/2022 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47240662
Cod înmatriculare J40/23565/2022
EUID ROONRC.J40/23565/2022
Data înmatriculării 2022-11-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, VIRGIL MADGEARU, 2-6, 2, 14135, 1, BIROUL NR. E2 08

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: VIRGIL MADGEARU
Număr: 2-6
Etaj: 2
Cod poștal: 14135
Completare adresă: BIROUL NR. E2 08

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 602.521 RON 602.521 RON 628.604 RON −32.108 RON −26.083 RON 154.519 RON 17.850 RON 136.669 RON 35.562 RON 118.957 RON 0 RON 120.000 RON 0 RON 0 RON 6
2024 671.970 RON 671.970 RON 649.822 RON 17.430 RON 22.148 RON 131.633 RON 11.900 RON 119.733 RON 52.992 RON 78.641 RON 0 RON 95.345 RON 0 RON 0 RON 7
2025 727.706 RON 737.706 RON 727.962 RON 7.551 RON 9.744 RON 144.435 RON 0 RON 144.435 RON 60.543 RON 83.892 RON 0 RON 86.094 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (2)

GRIGORE FLORENŢA - MARINELA
administrator
Călăraşi, România
Pagina administratorului
SZAVUJ IOSIF
administrator
Harghita, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,397 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
727,7 K RON
Rezultat Net 2025
7,6 K RON
Total Active 2025
144,4 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 602,5 K RON 672,0 K RON 727,7 K RON
Venituri totale 602,5 K RON 672,0 K RON 737,7 K RON
Cheltuieli totale 628,6 K RON 649,8 K RON 728,0 K RON
Rezultat net −32,1 K RON 17,4 K RON 7,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 792,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,72 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,72 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,70 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,72 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante144,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe86,1 K RON
Numerar58,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 8,45
Durata încasare (zile) 43

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,3%
Marjă netă
1,0%
ROA
5,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 119,0 K RON 154,5 K RON 77,0%
2024 78,6 K RON 131,6 K RON 59,7%
2025 83,9 K RON 144,4 K RON 58,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 602,5 K RON 672,0 K RON 727,7 K RON ▲ 8,3%
Rezultat net −32,1 K RON 17,4 K RON 7,6 K RON ▼ 56,7%
Total active 154,5 K RON 131,6 K RON 144,4 K RON ▲ 9,7%
Capitaluri proprii 35,6 K RON 53,0 K RON 60,5 K RON ▲ 14,2%
Datorii totale 119,0 K RON 78,6 K RON 83,9 K RON ▲ 6,7%
Lichiditate curentă 1,15 1,52 1,72 ▲ 13,1%
Marjă netă (%) -5,33 2,59 1,04 ▼ 59,8%
Scor bonitate 44 80 75 ▼ 6,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 792,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate