Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OPTIJACK'S SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, CETATEA HISTRIA, 10, A2, 6, GARAJUL NR 29 SITUAT LA PARTER, IN SUPRAFATA DE 16,44MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 62.832 RON | 62.833 RON | 60.651 RON | 1.551 RON | 2.182 RON | 36.045 RON | 1.181 RON | 34.864 RON | 24.930 RON | 11.115 RON | 33.789 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 41.391 RON | 42.780 RON | 36.490 RON | 5.623 RON | 6.290 RON | 34.157 RON | 844 RON | 33.313 RON | 27.315 RON | 6.842 RON | 32.292 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 60.895 RON | 60.895 RON | 51.441 RON | 8.180 RON | 9.454 RON | 31.017 RON | 506 RON | 30.511 RON | 23.917 RON | 7.100 RON | 30.389 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 96.436 RON | 96.436 RON | 90.245 RON | 4.504 RON | 6.191 RON | 32.360 RON | 168 RON | 32.192 RON | 5.717 RON | 26.643 RON | 32.118 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 108.910 RON | 109.045 RON | 96.957 RON | 11.017 RON | 12.088 RON | 38.709 RON | 0 RON | 38.709 RON | 12.229 RON | 26.480 RON | 36.963 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 200.922 RON | 200.922 RON | 135.358 RON | 63.562 RON | 65.564 RON | 104.067 RON | 0 RON | 104.067 RON | 64.774 RON | 34.793 RON | 37.744 RON | 0 RON | 4.500 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 196.805 RON | 196.805 RON | 144.209 RON | 50.643 RON | 52.596 RON | 84.807 RON | 0 RON | 84.807 RON | 51.915 RON | 32.892 RON | 39.408 RON | 42.060 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 8690 Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4774 — Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Top format din 313 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,8 K RON | 41,4 K RON | 60,9 K RON | 96,4 K RON | 108,9 K RON | 200,9 K RON | 196,8 K RON |
| Venituri totale | 62,8 K RON | 42,8 K RON | 60,9 K RON | 96,4 K RON | 109,0 K RON | 200,9 K RON | 196,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 60,7 K RON | 36,5 K RON | 51,4 K RON | 90,2 K RON | 97,0 K RON | 135,4 K RON | 144,2 K RON |
| Rezultat net | 1,6 K RON | 5,6 K RON | 8,2 K RON | 4,5 K RON | 11,0 K RON | 63,6 K RON | 50,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 219,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,58 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,38 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,10 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,58 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,99 |
| Durata stocaj (zile) | 73 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,68 |
| Durata încasare (zile) | 78 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 11,1 K RON | 36,0 K RON | 30,8% |
| 2020 | 6,8 K RON | 34,2 K RON | 20,0% |
| 2021 | 7,1 K RON | 31,0 K RON | 22,9% |
| 2022 | 26,6 K RON | 32,4 K RON | 82,3% |
| 2023 | 26,5 K RON | 38,7 K RON | 68,4% |
| 2024 | 34,8 K RON | 104,1 K RON | 33,4% |
| 2025 | 32,9 K RON | 84,8 K RON | 38,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,8 K RON | 41,4 K RON | 60,9 K RON | 96,4 K RON | 108,9 K RON | 200,9 K RON | 196,8 K RON | ▼ 2,0% |
| Rezultat net | 1,6 K RON | 5,6 K RON | 8,2 K RON | 4,5 K RON | 11,0 K RON | 63,6 K RON | 50,6 K RON | ▼ 20,3% |
| Total active | 36,0 K RON | 34,2 K RON | 31,0 K RON | 32,4 K RON | 38,7 K RON | 104,1 K RON | 84,8 K RON | ▼ 18,5% |
| Capitaluri proprii | 24,9 K RON | 27,3 K RON | 23,9 K RON | 5,7 K RON | 12,2 K RON | 64,8 K RON | 51,9 K RON | ▼ 19,9% |
| Datorii totale | 11,1 K RON | 6,8 K RON | 7,1 K RON | 26,6 K RON | 26,5 K RON | 34,8 K RON | 32,9 K RON | ▼ 5,5% |
| Lichiditate curentă | 3,14 | 4,87 | 4,30 | 1,21 | 1,46 | 2,99 | 2,58 | ▼ 13,8% |
| Marjă netă (%) | 2,47 | 13,59 | 13,43 | 4,67 | 10,12 | 31,64 | 25,73 | ▼ 18,7% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 95 | 57 | 85 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (50,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.58), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 219,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.