Publicitate

TALOR DEVELOPERS SRL

CUI: 23263987 J40/2451/2008 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 23263987
Cod înmatriculare J40/2451/2008
EUID ROONRC.J40/2451/2008
Data înmatriculării 2008-02-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, VICTORIEI, 155, D1, 9, 4, 10073, 1, TRONSON 6, BIROU 1A

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: VICTORIEI
Număr: 155
Bloc: D1
Etaj: 9
Apartament: 4
Cod poștal: 10073
Completare adresă: TRONSON 6, BIROU 1A

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 80.193 RON 80.361 RON 78.966 RON −1.013 RON 1.395 RON 1.519.260 RON 1.448.097 RON 71.163 RON 23.155 RON 2.075.718 RON 0 RON 15.416 RON 595 RON 580.208 RON 0
2020 99.345 RON 111.751 RON 92.350 RON 16.307 RON 19.401 RON 1.461.063 RON 1.412.692 RON 48.371 RON 30.533 RON 2.004.434 RON 0 RON 22.140 RON 4.985 RON 578.889 RON 0
2021 90.293 RON 92.631 RON 77.875 RON 12.098 RON 14.756 RON 1.407.674 RON 1.377.287 RON 30.387 RON 39.720 RON 1.945.478 RON 0 RON 9.991 RON 0 RON 577.524 RON 0
2022 82.876 RON 88.639 RON 71.181 RON 15.022 RON 17.458 RON 1.375.335 RON 1.341.882 RON 33.453 RON 54.741 RON 1.896.162 RON 0 RON 9.991 RON 0 RON 575.568 RON 0
2023 87.522 RON 89.862 RON 69.187 RON 16.865 RON 20.675 RON 1.346.576 RON 1.306.477 RON 40.099 RON 71.167 RON 1.849.909 RON 0 RON 20.416 RON 0 RON 574.500 RON 0
2024 101.473 RON 101.513 RON 72.813 RON 22.200 RON 28.700 RON 1.321.350 RON 1.271.072 RON 50.278 RON 93.367 RON 1.801.133 RON 0 RON 15.401 RON 0 RON 573.150 RON 0
2025 90.012 RON 90.034 RON 59.842 RON 25.409 RON 30.192 RON 1.294.207 RON 1.235.667 RON 58.540 RON 118.776 RON 1.747.231 RON 0 RON 22.151 RON 0 RON 571.800 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

MALCA TALI
administrator
Pagina administratorului
MALKA ABRAHAM
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,669 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.03) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 135% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
90,0 K RON
Rezultat Net 2025
25,4 K RON
Total Active 2025
1,29 M RON
Scor Bonitate
56/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 56/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 80,2 K RON 99,3 K RON 90,3 K RON 82,9 K RON 87,5 K RON 101,5 K RON 90,0 K RON
Venituri totale 80,4 K RON 111,8 K RON 92,6 K RON 88,6 K RON 89,9 K RON 101,5 K RON 90,0 K RON
Cheltuieli totale 79,0 K RON 92,4 K RON 77,9 K RON 71,2 K RON 69,2 K RON 72,8 K RON 59,8 K RON
Rezultat net −1,0 K RON 16,3 K RON 12,1 K RON 15,0 K RON 16,9 K RON 22,2 K RON 25,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 94,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,03 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,03 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,74 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,24 M RON (95.5%)
Active circulante58,5 K RON (4.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe22,2 K RON
Numerar36,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 4,06
Durata încasare (zile) 90

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
33,5%
Marjă netă
28,2%
ROA
2,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,08 M RON 1,52 M RON 136,6%
2020 2,00 M RON 1,46 M RON 137,2%
2021 1,95 M RON 1,41 M RON 138,2%
2022 1,90 M RON 1,38 M RON 137,9%
2023 1,85 M RON 1,35 M RON 137,4%
2024 1,80 M RON 1,32 M RON 136,3%
2025 1,75 M RON 1,29 M RON 135,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

56
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 80,2 K RON 99,3 K RON 90,3 K RON 82,9 K RON 87,5 K RON 101,5 K RON 90,0 K RON ▼ 11,3%
Rezultat net −1,0 K RON 16,3 K RON 12,1 K RON 15,0 K RON 16,9 K RON 22,2 K RON 25,4 K RON ▲ 14,5%
Total active 1,52 M RON 1,46 M RON 1,41 M RON 1,38 M RON 1,35 M RON 1,32 M RON 1,29 M RON ▼ 2,1%
Capitaluri proprii 23,2 K RON 30,5 K RON 39,7 K RON 54,7 K RON 71,2 K RON 93,4 K RON 118,8 K RON ▲ 27,2%
Datorii totale 2,08 M RON 2,00 M RON 1,95 M RON 1,90 M RON 1,85 M RON 1,80 M RON 1,75 M RON ▼ 3,0%
Lichiditate curentă 0,03 0,02 0,02 0,02 0,02 0,03 0,03 ▲ 20,1%
Marjă netă (%) -1,26 16,41 13,40 18,13 19,27 21,88 28,23 ▲ 29,0%
Scor bonitate 25 56 41 56 61 61 56 ▼ 8,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (25,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 56/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 94,7 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 135% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate