Publicitate

SECTEAM NETWORK SRL

CUI: 31314658 J40/2823/2013 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31314658
Cod înmatriculare J40/2823/2013
EUID ROONRC.J40/2823/2013
Data înmatriculării 2013-03-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, CIMENTULUI, 11, 22998, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: CIMENTULUI
Număr: 11
Cod poștal: 22998

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 277.967 RON 291.167 RON 150.572 RON 108.733 RON 140.595 RON 126.847 RON 8.992 RON 117.855 RON 117.101 RON 9.746 RON 0 RON 18.143 RON 0 RON 0 RON 1
2024 586.633 RON 586.633 RON 325.711 RON 210.100 RON 260.922 RON 342.210 RON 19.472 RON 322.738 RON 307.744 RON 34.466 RON 0 RON 172.822 RON 0 RON 0 RON 1
2025 899.200 RON 900.210 RON 474.293 RON 337.041 RON 425.917 RON 770.556 RON 222.622 RON 547.934 RON 337.293 RON 433.263 RON 0 RON 339.930 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

RAVAC LUCIAN MIRCEA
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (31)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,529 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
899,2 K RON
Rezultat Net 2025
337,0 K RON
Total Active 2025
770,6 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 278,0 K RON 586,6 K RON 899,2 K RON
Venituri totale 291,2 K RON 586,6 K RON 900,2 K RON
Cheltuieli totale 150,6 K RON 325,7 K RON 474,3 K RON
Rezultat net 108,7 K RON 210,1 K RON 337,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,21 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,26 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,26 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,48 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,78 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate222,6 K RON (28.9%)
Active circulante547,9 K RON (71.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe339,9 K RON
Numerar208,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,65
Durata încasare (zile) 138

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
47,4%
Marjă netă
37,5%
ROA
43,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 9,7 K RON 126,8 K RON 7,7%
2024 34,5 K RON 342,2 K RON 10,1%
2025 433,3 K RON 770,6 K RON 56,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 278,0 K RON 586,6 K RON 899,2 K RON ▲ 53,3%
Rezultat net 108,7 K RON 210,1 K RON 337,0 K RON ▲ 60,4%
Total active 126,8 K RON 342,2 K RON 770,6 K RON ▲ 125,2%
Capitaluri proprii 117,1 K RON 307,7 K RON 337,3 K RON ▲ 9,6%
Datorii totale 9,7 K RON 34,5 K RON 433,3 K RON ▲ 1.157,1%
Lichiditate curentă 12,09 9,36 1,26 ▼ 86,5%
Marjă netă (%) 39,12 35,81 37,48 ▲ 4,7%
Scor bonitate 87 95 80 ▼ 15,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (337,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,21 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate