Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GRANTMETAL CONSTRUCT INVEST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, CRAIOVEI, 43, 1, 60561, 6, CAMERA 3, PLATFORMA GRANTMETAL SA
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 494.999 RON | 494.999 RON | 194.206 RON | 295.843 RON | 300.793 RON | 365.613 RON | 0 RON | 365.613 RON | 296.043 RON | 69.570 RON | 0 RON | 348.992 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 2.430.824 RON | 2.430.824 RON | 450.312 RON | 1.956.204 RON | 1.980.512 RON | 2.287.525 RON | 0 RON | 2.287.525 RON | 2.252.247 RON | 35.278 RON | 0 RON | 1.787.982 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 949.491 RON | 949.491 RON | 280.491 RON | 649.469 RON | 669.000 RON | 2.929.474 RON | 0 RON | 2.929.474 RON | 1.901.716 RON | 1.027.758 RON | 0 RON | 2.800.996 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 456.125 RON | 456.125 RON | 164.564 RON | 282.962 RON | 291.561 RON | 3.129.843 RON | 0 RON | 3.129.843 RON | 685.264 RON | 2.444.579 RON | 0 RON | 2.572.541 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5224 Manipulări
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 4,669 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 495,0 K RON | 2,43 M RON | 949,5 K RON | 456,1 K RON |
| Venituri totale | 495,0 K RON | 2,43 M RON | 949,5 K RON | 456,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 194,2 K RON | 450,3 K RON | 280,5 K RON | 164,6 K RON |
| Rezultat net | 295,8 K RON | 1,96 M RON | 649,5 K RON | 283,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 683,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,28 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,28 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,28 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,18 |
| Durata încasare (zile) | 2.059 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 69,6 K RON | 365,6 K RON | 19,0% |
| 2023 | 35,3 K RON | 2,29 M RON | 1,5% |
| 2024 | 1,03 M RON | 2,93 M RON | 35,1% |
| 2025 | 2,44 M RON | 3,13 M RON | 78,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 495,0 K RON | 2,43 M RON | 949,5 K RON | 456,1 K RON | ▼ 52,0% |
| Rezultat net | 295,8 K RON | 1,96 M RON | 649,5 K RON | 283,0 K RON | ▼ 56,4% |
| Total active | 365,6 K RON | 2,29 M RON | 2,93 M RON | 3,13 M RON | ▲ 6,8% |
| Capitaluri proprii | 296,0 K RON | 2,25 M RON | 1,90 M RON | 685,3 K RON | ▼ 64,0% |
| Datorii totale | 69,6 K RON | 35,3 K RON | 1,03 M RON | 2,44 M RON | ▲ 137,9% |
| Lichiditate curentă | 5,26 | 64,84 | 2,85 | 1,28 | ▼ 55,1% |
| Marjă netă (%) | 59,77 | 80,47 | 68,40 | 62,04 | ▼ 9,3% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 60 | ▼ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (283,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 683,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.