Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SRB EXPRESS DELIVERY EXPERT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, AMURGULUI, 22, P3, 2, 3, 138, 51985, 5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 44.681 RON | 44.681 RON | 11.693 RON | 31.648 RON | 32.988 RON | 32.402 RON | 0 RON | 32.402 RON | 31.848 RON | 554 RON | 0 RON | 5.036 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 108.571 RON | 108.571 RON | 21.574 RON | 83.868 RON | 86.997 RON | 116.836 RON | 0 RON | 116.836 RON | 115.716 RON | 1.120 RON | 0 RON | 10.102 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 151.167 RON | 151.167 RON | 36.788 RON | 110.388 RON | 114.379 RON | 233.519 RON | 0 RON | 233.519 RON | 226.104 RON | 7.415 RON | 0 RON | 20.126 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 222.956 RON | 222.956 RON | 96.875 RON | 124.186 RON | 126.081 RON | 358.084 RON | 0 RON | 358.084 RON | 350.290 RON | 7.794 RON | 0 RON | 356.710 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 256.266 RON | 256.267 RON | 120.252 RON | 133.836 RON | 136.015 RON | 492.281 RON | 0 RON | 492.281 RON | 484.126 RON | 8.155 RON | 0 RON | 458.349 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2019–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 44,7 K RON | 108,6 K RON | 151,2 K RON | 223,0 K RON | 256,3 K RON |
| Venituri totale | 44,7 K RON | 108,6 K RON | 151,2 K RON | 223,0 K RON | 256,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 11,7 K RON | 21,6 K RON | 36,8 K RON | 96,9 K RON | 120,3 K RON |
| Rezultat net | 31,6 K RON | 83,9 K RON | 110,4 K RON | 124,2 K RON | 133,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 318,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 60,37 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 60,37 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,16 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 60,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,56 |
| Durata încasare (zile) | 653 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 554 RON | 32,4 K RON | 1,7% |
| 2020 | 1,1 K RON | 116,8 K RON | 1,0% |
| 2021 | 7,4 K RON | 233,5 K RON | 3,2% |
| 2022 | 7,8 K RON | 358,1 K RON | 2,2% |
| 2023 | 8,2 K RON | 492,3 K RON | 1,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 44,7 K RON | 108,6 K RON | 151,2 K RON | 223,0 K RON | 256,3 K RON | ▲ 14,9% |
| Rezultat net | 31,6 K RON | 83,9 K RON | 110,4 K RON | 124,2 K RON | 133,8 K RON | ▲ 7,8% |
| Total active | 32,4 K RON | 116,8 K RON | 233,5 K RON | 358,1 K RON | 492,3 K RON | ▲ 37,5% |
| Capitaluri proprii | 31,8 K RON | 115,7 K RON | 226,1 K RON | 350,3 K RON | 484,1 K RON | ▲ 38,2% |
| Datorii totale | 554 RON | 1,1 K RON | 7,4 K RON | 7,8 K RON | 8,2 K RON | ▲ 4,6% |
| Lichiditate curentă | 58,49 | 104,32 | 31,49 | 45,94 | 60,37 | ▲ 31,4% |
| Marjă netă (%) | 70,83 | 77,25 | 73,02 | 55,70 | 52,23 | ▼ 6,2% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (133,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (60.37), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 318,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2023.