Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ALMISOR MOB CONCEPT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Timişoara, 103E, 1, 2, 6, CORP A, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 298.120 RON | 298.121 RON | 254.041 RON | 41.546 RON | 44.080 RON | 141.244 RON | 96.017 RON | 45.227 RON | 67.256 RON | 74.154 RON | 3.077 RON | 0 RON | 5.000 RON | 5.166 RON | 1 |
| 2024 | 356.700 RON | 356.700 RON | 306.240 RON | 45.729 RON | 50.460 RON | 129.191 RON | 83.331 RON | 45.860 RON | 72.985 RON | 60.796 RON | 621 RON | 0 RON | 0 RON | 4.590 RON | 1 |
| 2025 | 261.918 RON | 268.368 RON | 241.732 RON | 24.327 RON | 26.636 RON | 142.251 RON | 62.313 RON | 79.938 RON | 97.456 RON | 48.457 RON | 695 RON | 9.071 RON | 0 RON | 3.662 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 7410 Activităţi de design specializat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Top format din 389 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 298,1 K RON | 356,7 K RON | 261,9 K RON |
| Venituri totale | 298,1 K RON | 356,7 K RON | 268,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 254,0 K RON | 306,2 K RON | 241,7 K RON |
| Rezultat net | 41,5 K RON | 45,7 K RON | 24,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 269,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,65 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,64 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,45 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,94 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 376,86 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 28,87 |
| Durata încasare (zile) | 13 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 74,2 K RON | 141,2 K RON | 52,5% |
| 2024 | 60,8 K RON | 129,2 K RON | 47,1% |
| 2025 | 48,5 K RON | 142,3 K RON | 34,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 298,1 K RON | 356,7 K RON | 261,9 K RON | ▼ 26,6% |
| Rezultat net | 41,5 K RON | 45,7 K RON | 24,3 K RON | ▼ 46,8% |
| Total active | 141,2 K RON | 129,2 K RON | 142,3 K RON | ▲ 10,1% |
| Capitaluri proprii | 67,3 K RON | 73,0 K RON | 97,5 K RON | ▲ 33,5% |
| Datorii totale | 74,2 K RON | 60,8 K RON | 48,5 K RON | ▼ 20,3% |
| Lichiditate curentă | 0,61 | 0,75 | 1,65 | ▲ 118,7% |
| Marjă netă (%) | 13,94 | 12,82 | 9,29 | ▼ 27,5% |
| Scor bonitate | 65 | 83 | 77 | ▼ 7,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (24,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 269,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.