IMPERATOR MEDIA SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, CINDREL, 32B, 1, 32389, 3, CAMERA 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 143.984 RON | 147.319 RON | 106.988 RON | 38.863 RON | 40.331 RON | 116.877 RON | 0 RON | 116.877 RON | 112.159 RON | 4.718 RON | 0 RON | 15.002 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 96.711 RON | 100.993 RON | 78.170 RON | 21.900 RON | 22.823 RON | 138.732 RON | 0 RON | 138.732 RON | 134.059 RON | 4.673 RON | 0 RON | 14.870 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 156.448 RON | 157.050 RON | 90.134 RON | 65.383 RON | 66.916 RON | 137.053 RON | 2.609 RON | 134.444 RON | 132.073 RON | 4.980 RON | 0 RON | 28.350 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 177.360 RON | 177.428 RON | 103.015 RON | 72.674 RON | 74.413 RON | 79.322 RON | 1.863 RON | 77.459 RON | 72.914 RON | 6.408 RON | 594 RON | 26.497 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 192.500 RON | 192.657 RON | 115.242 RON | 75.720 RON | 77.415 RON | 144.801 RON | 1.118 RON | 143.683 RON | 137.245 RON | 7.556 RON | 594 RON | 66.204 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 134.251 RON | 134.258 RON | 111.373 RON | 21.570 RON | 22.885 RON | 166.186 RON | 3.297 RON | 162.889 RON | 21.810 RON | 144.376 RON | 594 RON | 22.216 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 156.583 RON | 156.725 RON | 129.062 RON | 26.127 RON | 27.663 RON | 34.279 RON | 4.436 RON | 29.843 RON | 26.367 RON | 7.912 RON | 0 RON | 15.020 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 6,108 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 144,0 K RON | 96,7 K RON | 156,4 K RON | 177,4 K RON | 192,5 K RON | 134,3 K RON | 156,6 K RON |
| Venituri totale | 147,3 K RON | 101,0 K RON | 157,1 K RON | 177,4 K RON | 192,7 K RON | 134,3 K RON | 156,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 107,0 K RON | 78,2 K RON | 90,1 K RON | 103,0 K RON | 115,2 K RON | 111,4 K RON | 129,1 K RON |
| Rezultat net | 38,9 K RON | 21,9 K RON | 65,4 K RON | 72,7 K RON | 75,7 K RON | 21,6 K RON | 26,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 172,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,77 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,77 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,87 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,33 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,42 |
| Durata încasare (zile) | 35 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,7 K RON | 116,9 K RON | 4,0% |
| 2020 | 4,7 K RON | 138,7 K RON | 3,4% |
| 2021 | 5,0 K RON | 137,1 K RON | 3,6% |
| 2022 | 6,4 K RON | 79,3 K RON | 8,1% |
| 2023 | 7,6 K RON | 144,8 K RON | 5,2% |
| 2024 | 144,4 K RON | 166,2 K RON | 86,9% |
| 2025 | 7,9 K RON | 34,3 K RON | 23,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 144,0 K RON | 96,7 K RON | 156,4 K RON | 177,4 K RON | 192,5 K RON | 134,3 K RON | 156,6 K RON | ▲ 16,6% |
| Rezultat net | 38,9 K RON | 21,9 K RON | 65,4 K RON | 72,7 K RON | 75,7 K RON | 21,6 K RON | 26,1 K RON | ▲ 21,1% |
| Total active | 116,9 K RON | 138,7 K RON | 137,1 K RON | 79,3 K RON | 144,8 K RON | 166,2 K RON | 34,3 K RON | ▼ 79,4% |
| Capitaluri proprii | 112,2 K RON | 134,1 K RON | 132,1 K RON | 72,9 K RON | 137,2 K RON | 21,8 K RON | 26,4 K RON | ▲ 20,9% |
| Datorii totale | 4,7 K RON | 4,7 K RON | 5,0 K RON | 6,4 K RON | 7,6 K RON | 144,4 K RON | 7,9 K RON | ▼ 94,5% |
| Lichiditate curentă | 24,77 | 29,69 | 27,00 | 12,09 | 19,02 | 1,13 | 3,77 | ▲ 234,3% |
| Marjă netă (%) | 26,99 | 22,64 | 41,79 | 40,98 | 39,34 | 16,07 | 16,69 | ▲ 3,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 95 | 95 | 100 | 60 | 100 | ▲ 66,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (26,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.77), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 172,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.