Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PYN BOOKING NET SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, AVIATORILOR, 33, 4, 1, CORP A, SAPTIU IN SUPRAFATA DE 221,35 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.298.499 RON | 1.299.129 RON | 597.251 RON | 688.893 RON | 701.878 RON | 1.119.383 RON | 2.001 RON | 1.117.382 RON | 689.133 RON | 430.250 RON | 4.518 RON | 606.738 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 1.551.083 RON | 1.560.327 RON | 882.672 RON | 663.327 RON | 677.655 RON | 1.047.783 RON | 10.627 RON | 1.037.156 RON | 663.567 RON | 384.216 RON | 4.518 RON | 46.108 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 2.290.853 RON | 2.291.400 RON | 1.128.804 RON | 1.140.146 RON | 1.162.596 RON | 1.457.426 RON | 12.334 RON | 1.445.092 RON | 1.140.386 RON | 315.572 RON | 0 RON | 258.118 RON | 1.468 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 4.125.174 RON | 4.154.203 RON | 1.645.947 RON | 2.467.837 RON | 2.508.256 RON | 3.125.836 RON | 259.095 RON | 2.866.741 RON | 2.468.077 RON | 657.759 RON | 0 RON | 2.058.194 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2023 | 5.896.165 RON | 5.952.015 RON | 2.192.718 RON | 3.254.077 RON | 3.759.297 RON | 3.708.217 RON | 437.086 RON | 3.271.131 RON | 3.254.517 RON | 338.278 RON | 0 RON | 2.518.247 RON | 129.482 RON | 14.060 RON | 7 |
| 2024 | 8.151.086 RON | 8.200.008 RON | 4.089.467 RON | 3.526.414 RON | 4.110.541 RON | 4.992.438 RON | 349.235 RON | 4.643.203 RON | 3.526.894 RON | 1.367.478 RON | 0 RON | 3.650.717 RON | 121.430 RON | 23.364 RON | 8 |
| 2025 | 10.977.963 RON | 11.041.365 RON | 4.655.888 RON | 5.398.394 RON | 6.385.477 RON | 6.045.271 RON | 216.511 RON | 5.828.760 RON | 5.398.874 RON | 566.633 RON | 0 RON | 4.590.602 RON | 105.194 RON | 25.430 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 4,403 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,30 M RON | 1,55 M RON | 2,29 M RON | 4,13 M RON | 5,90 M RON | 8,15 M RON | 10,98 M RON |
| Venituri totale | 1,30 M RON | 1,56 M RON | 2,29 M RON | 4,15 M RON | 5,95 M RON | 8,20 M RON | 11,04 M RON |
| Cheltuieli totale | 597,3 K RON | 882,7 K RON | 1,13 M RON | 1,65 M RON | 2,19 M RON | 4,09 M RON | 4,66 M RON |
| Rezultat net | 688,9 K RON | 663,3 K RON | 1,14 M RON | 2,47 M RON | 3,25 M RON | 3,53 M RON | 5,40 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 11,45 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,29 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,29 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,30 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,67 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,39 |
| Durata încasare (zile) | 153 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 430,3 K RON | 1,12 M RON | 38,4% |
| 2020 | 384,2 K RON | 1,05 M RON | 36,7% |
| 2021 | 315,6 K RON | 1,46 M RON | 21,7% |
| 2022 | 657,8 K RON | 3,13 M RON | 21,0% |
| 2023 | 338,3 K RON | 3,71 M RON | 9,1% |
| 2024 | 1,37 M RON | 4,99 M RON | 27,4% |
| 2025 | 566,6 K RON | 6,05 M RON | 9,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,30 M RON | 1,55 M RON | 2,29 M RON | 4,13 M RON | 5,90 M RON | 8,15 M RON | 10,98 M RON | ▲ 34,7% |
| Rezultat net | 688,9 K RON | 663,3 K RON | 1,14 M RON | 2,47 M RON | 3,25 M RON | 3,53 M RON | 5,40 M RON | ▲ 53,1% |
| Total active | 1,12 M RON | 1,05 M RON | 1,46 M RON | 3,13 M RON | 3,71 M RON | 4,99 M RON | 6,05 M RON | ▲ 21,1% |
| Capitaluri proprii | 689,1 K RON | 663,6 K RON | 1,14 M RON | 2,47 M RON | 3,25 M RON | 3,53 M RON | 5,40 M RON | ▲ 53,1% |
| Datorii totale | 430,3 K RON | 384,2 K RON | 315,6 K RON | 657,8 K RON | 338,3 K RON | 1,37 M RON | 566,6 K RON | ▼ 58,6% |
| Lichiditate curentă | 2,60 | 2,70 | 4,58 | 4,36 | 9,67 | 3,40 | 10,29 | ▲ 203,0% |
| Marjă netă (%) | 53,05 | 42,77 | 49,77 | 59,82 | 55,19 | 43,26 | 49,17 | ▲ 13,7% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | 95 | 100 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,40 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.29), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 11,45 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.