ACTIV PROPERTIES SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, DEZROBIRII, 12, 23, C, 1, 47, 60985, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 51.189 RON | 51.189 RON | 969 RON | 49.140 RON | 50.220 RON | 55.758 RON | 0 RON | 55.758 RON | 54.809 RON | 949 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 29.125 RON | 41.800 RON | 29.571 RON | 11.813 RON | 12.229 RON | 66.966 RON | 0 RON | 66.966 RON | 66.622 RON | 344 RON | 0 RON | 12.200 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 35.364 RON | 112.357 RON | 32.849 RON | 78.592 RON | 79.508 RON | 145.735 RON | 0 RON | 145.735 RON | 145.213 RON | 522 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 55.107 RON | 55.620 RON | 57.457 RON | −2.385 RON | −1.837 RON | 78.068 RON | 0 RON | 78.068 RON | −1.185 RON | 79.253 RON | 0 RON | 8.100 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 114.144 RON | 114.144 RON | 51.074 RON | 61.954 RON | 63.070 RON | 107.852 RON | 0 RON | 107.852 RON | 65.819 RON | 42.033 RON | 1.660 RON | 4.950 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 66.666 RON | 108.597 RON | 74.482 RON | 33.141 RON | 34.115 RON | 131.365 RON | 0 RON | 131.365 RON | 98.960 RON | 32.405 RON | 1.660 RON | 16.003 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 116.389 RON | 116.389 RON | 74.491 RON | 40.937 RON | 41.898 RON | 145.840 RON | 0 RON | 145.840 RON | 139.897 RON | 5.943 RON | 1.660 RON | 8.546 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 4,605 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 51,2 K RON | 29,1 K RON | 35,4 K RON | 55,1 K RON | 114,1 K RON | 66,7 K RON | 116,4 K RON |
| Venituri totale | 51,2 K RON | 41,8 K RON | 112,4 K RON | 55,6 K RON | 114,1 K RON | 108,6 K RON | 116,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 969 RON | 29,6 K RON | 32,8 K RON | 57,5 K RON | 51,1 K RON | 74,5 K RON | 74,5 K RON |
| Rezultat net | 49,1 K RON | 11,8 K RON | 78,6 K RON | −2,4 K RON | 62,0 K RON | 33,1 K RON | 40,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 116,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 24,54 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 24,26 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,21 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 24,54 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 70,11 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 13,62 |
| Durata încasare (zile) | 27 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 949 RON | 55,8 K RON | 1,7% |
| 2020 | 344 RON | 67,0 K RON | 0,5% |
| 2021 | 522 RON | 145,7 K RON | 0,4% |
| 2022 | 79,3 K RON | 78,1 K RON | 101,5% |
| 2023 | 42,0 K RON | 107,9 K RON | 39,0% |
| 2024 | 32,4 K RON | 131,4 K RON | 24,7% |
| 2025 | 5,9 K RON | 145,8 K RON | 4,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 51,2 K RON | 29,1 K RON | 35,4 K RON | 55,1 K RON | 114,1 K RON | 66,7 K RON | 116,4 K RON | ▲ 74,6% |
| Rezultat net | 49,1 K RON | 11,8 K RON | 78,6 K RON | −2,4 K RON | 62,0 K RON | 33,1 K RON | 40,9 K RON | ▲ 23,5% |
| Total active | 55,8 K RON | 67,0 K RON | 145,7 K RON | 78,1 K RON | 107,9 K RON | 131,4 K RON | 145,8 K RON | ▲ 11,0% |
| Capitaluri proprii | 54,8 K RON | 66,6 K RON | 145,2 K RON | −1,2 K RON | 65,8 K RON | 99,0 K RON | 139,9 K RON | ▲ 41,4% |
| Datorii totale | 949 RON | 344 RON | 522 RON | 79,3 K RON | 42,0 K RON | 32,4 K RON | 5,9 K RON | ▼ 81,7% |
| Lichiditate curentă | 58,75 | 194,67 | 279,19 | 0,99 | 2,57 | 4,05 | 24,54 | ▲ 505,4% |
| Marjă netă (%) | 96,00 | 40,56 | 222,24 | -4,33 | 54,28 | 49,71 | 35,17 | ▼ 29,2% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 24 | 100 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (40,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (24.54), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 116,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.