Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VB STUDIOSONE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, METALURGIEI, 132, B1B, 1, 1, 17, 4, CAMERA 1, ÎN SUPRAFAŢĂ DE 12.62 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 209.001 RON | 209.001 RON | 8.751 RON | 196.287 RON | 200.250 RON | 201.859 RON | 3.028 RON | 198.831 RON | 196.487 RON | 5.372 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 37.630 RON | 300.057 RON | 37.259 RON | 258.960 RON | 262.798 RON | 268.817 RON | 2.255 RON | 266.562 RON | 259.200 RON | 9.617 RON | 0 RON | 233.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 55.390 RON | 187.810 RON | 50.453 RON | 135.524 RON | 137.357 RON | 176.782 RON | 1.482 RON | 175.300 RON | 161.724 RON | 15.058 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 201.818 RON | 51.908 RON | 148.195 RON | 149.910 RON | 246.211 RON | 709 RON | 245.502 RON | 224.919 RON | 21.292 RON | 0 RON | 135.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 65.546 RON | 6.465 RON | 49.817 RON | 59.081 RON | 51.975 RON | 0 RON | 51.975 RON | 50.057 RON | 1.918 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 5,245 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 209,0 K RON | 37,6 K RON | 55,4 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 209,0 K RON | 300,1 K RON | 187,8 K RON | 201,8 K RON | 65,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 8,8 K RON | 37,3 K RON | 50,5 K RON | 51,9 K RON | 6,5 K RON |
| Rezultat net | 196,3 K RON | 259,0 K RON | 135,5 K RON | 148,2 K RON | 49,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −76,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 27,10 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 27,10 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 27,10 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 27,10 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 5,4 K RON | 201,9 K RON | 2,7% |
| 2022 | 9,6 K RON | 268,8 K RON | 3,6% |
| 2023 | 15,1 K RON | 176,8 K RON | 8,5% |
| 2024 | 21,3 K RON | 246,2 K RON | 8,7% |
| 2025 | 1,9 K RON | 52,0 K RON | 3,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 209,0 K RON | 37,6 K RON | 55,4 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 196,3 K RON | 259,0 K RON | 135,5 K RON | 148,2 K RON | 49,8 K RON | ▼ 66,4% |
| Total active | 201,9 K RON | 268,8 K RON | 176,8 K RON | 246,2 K RON | 52,0 K RON | ▼ 78,9% |
| Capitaluri proprii | 196,5 K RON | 259,2 K RON | 161,7 K RON | 224,9 K RON | 50,1 K RON | ▼ 77,7% |
| Datorii totale | 5,4 K RON | 9,6 K RON | 15,1 K RON | 21,3 K RON | 1,9 K RON | ▼ 91,0% |
| Lichiditate curentă | 37,01 | 27,72 | 11,64 | 11,53 | 27,10 | ▲ 135,0% |
| Marjă netă (%) | 93,92 | 688,17 | 244,67 | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | 67 | 67 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (49,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (27.1), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.