INNOVATIVE STORE CONCEPT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, B-dul UNIRII, 13, 2C, 2, 2, 31, 5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 26.770 RON | 26.770 RON | 9.750 RON | 16.217 RON | 17.020 RON | 55.378 RON | 3.084 RON | 52.294 RON | 36.610 RON | 18.979 RON | 13.251 RON | 4.162 RON | 0 RON | 211 RON | 1 |
| 2020 | 42.712 RON | 42.712 RON | 9.072 RON | 32.452 RON | 33.640 RON | 83.706 RON | 6.015 RON | 77.691 RON | 58.536 RON | 25.386 RON | 15.223 RON | 5.386 RON | 0 RON | 216 RON | 1 |
| 2021 | 38.936 RON | 38.940 RON | 14.130 RON | 23.782 RON | 24.810 RON | 111.702 RON | 2.699 RON | 109.003 RON | 82.318 RON | 29.605 RON | 15.761 RON | 7.543 RON | 0 RON | 221 RON | 1 |
| 2022 | 23.204 RON | 23.204 RON | 10.640 RON | 11.972 RON | 12.564 RON | 126.331 RON | 3.184 RON | 123.147 RON | 94.289 RON | 32.168 RON | 14.423 RON | 7.532 RON | 0 RON | 126 RON | 1 |
| 2023 | 26.504 RON | 26.504 RON | 13.969 RON | 10.164 RON | 12.535 RON | 139.494 RON | 2.061 RON | 137.433 RON | 104.454 RON | 35.128 RON | 13.203 RON | 116.165 RON | 0 RON | 88 RON | 0 |
| 2024 | 40.430 RON | 45.319 RON | 26.747 RON | 13.657 RON | 18.572 RON | 151.274 RON | 936 RON | 150.338 RON | 118.111 RON | 34.067 RON | 732 RON | 141.287 RON | 0 RON | 904 RON | 0 |
| 2025 | 51.786 RON | 51.787 RON | 17.709 RON | 28.602 RON | 34.078 RON | 183.750 RON | 2.399 RON | 181.351 RON | 146.713 RON | 38.151 RON | 732 RON | 169.823 RON | 0 RON | 1.114 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 7,289 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,8 K RON | 42,7 K RON | 38,9 K RON | 23,2 K RON | 26,5 K RON | 40,4 K RON | 51,8 K RON |
| Venituri totale | 26,8 K RON | 42,7 K RON | 38,9 K RON | 23,2 K RON | 26,5 K RON | 45,3 K RON | 51,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 9,8 K RON | 9,1 K RON | 14,1 K RON | 10,6 K RON | 14,0 K RON | 26,7 K RON | 17,7 K RON |
| Rezultat net | 16,2 K RON | 32,5 K RON | 23,8 K RON | 12,0 K RON | 10,2 K RON | 13,7 K RON | 28,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 44,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,75 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,28 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,82 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 70,75 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,30 |
| Durata încasare (zile) | 1.197 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 19,0 K RON | 55,4 K RON | 34,3% |
| 2020 | 25,4 K RON | 83,7 K RON | 30,3% |
| 2021 | 29,6 K RON | 111,7 K RON | 26,5% |
| 2022 | 32,2 K RON | 126,3 K RON | 25,5% |
| 2023 | 35,1 K RON | 139,5 K RON | 25,2% |
| 2024 | 34,1 K RON | 151,3 K RON | 22,5% |
| 2025 | 38,2 K RON | 183,8 K RON | 20,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,8 K RON | 42,7 K RON | 38,9 K RON | 23,2 K RON | 26,5 K RON | 40,4 K RON | 51,8 K RON | ▲ 28,1% |
| Rezultat net | 16,2 K RON | 32,5 K RON | 23,8 K RON | 12,0 K RON | 10,2 K RON | 13,7 K RON | 28,6 K RON | ▲ 109,4% |
| Total active | 55,4 K RON | 83,7 K RON | 111,7 K RON | 126,3 K RON | 139,5 K RON | 151,3 K RON | 183,8 K RON | ▲ 21,5% |
| Capitaluri proprii | 36,6 K RON | 58,5 K RON | 82,3 K RON | 94,3 K RON | 104,5 K RON | 118,1 K RON | 146,7 K RON | ▲ 24,2% |
| Datorii totale | 19,0 K RON | 25,4 K RON | 29,6 K RON | 32,2 K RON | 35,1 K RON | 34,1 K RON | 38,2 K RON | ▲ 12,0% |
| Lichiditate curentă | 2,76 | 3,06 | 3,68 | 3,83 | 3,91 | 4,41 | 4,75 | ▲ 7,7% |
| Marjă netă (%) | 60,58 | 75,98 | 61,08 | 51,59 | 38,35 | 33,78 | 55,23 | ▲ 63,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | 87 | 95 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (28,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.75), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.