Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CUCHI MEDIA AND CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, SOLD. NICULAE T. SEBE, 15, V11, 5, 2, 92, 30405, 3, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 101.967 RON | 101.967 RON | 2.634 RON | 96.374 RON | 99.333 RON | 98.635 RON | 0 RON | 98.635 RON | 96.574 RON | 2.061 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 76.656 RON | 76.656 RON | 6.236 RON | 68.120 RON | 70.420 RON | 69.310 RON | 0 RON | 69.310 RON | 68.360 RON | 950 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 89.033 RON | 89.033 RON | 2.791 RON | 83.969 RON | 86.242 RON | 85.132 RON | 5.349 RON | 79.783 RON | 84.209 RON | 923 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 97.761 RON | 97.761 RON | 16.594 RON | 67.781 RON | 81.167 RON | 74.204 RON | 3.462 RON | 70.742 RON | 68.021 RON | 6.766 RON | 0 RON | 285 RON | 0 RON | 583 RON | 0 |
| 2024 | 162.186 RON | 162.186 RON | 23.711 RON | 115.692 RON | 138.475 RON | 132.932 RON | 1.574 RON | 131.358 RON | 115.932 RON | 17.508 RON | 0 RON | 38.410 RON | 0 RON | 508 RON | 0 |
| 2025 | 39.000 RON | 39.000 RON | 35.414 RON | 620 RON | 3.586 RON | 36.779 RON | 0 RON | 36.779 RON | 36.552 RON | 250 RON | 0 RON | 35.063 RON | 0 RON | 23 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5814 Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7312 — Servicii de reprezentare media
Top format din 430 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 102,0 K RON | 76,7 K RON | 89,0 K RON | 97,8 K RON | 162,2 K RON | 39,0 K RON |
| Venituri totale | 102,0 K RON | 76,7 K RON | 89,0 K RON | 97,8 K RON | 162,2 K RON | 39,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,6 K RON | 6,2 K RON | 2,8 K RON | 16,6 K RON | 23,7 K RON | 35,4 K RON |
| Rezultat net | 96,4 K RON | 68,1 K RON | 84,0 K RON | 67,8 K RON | 115,7 K RON | 620 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 89,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 147,12 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 147,12 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,86 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 147,12 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,11 |
| Durata încasare (zile) | 328 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 2,1 K RON | 98,6 K RON | 2,1% |
| 2021 | 950 RON | 69,3 K RON | 1,4% |
| 2022 | 923 RON | 85,1 K RON | 1,1% |
| 2023 | 6,8 K RON | 74,2 K RON | 9,1% |
| 2024 | 17,5 K RON | 132,9 K RON | 13,2% |
| 2025 | 250 RON | 36,8 K RON | 0,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 102,0 K RON | 76,7 K RON | 89,0 K RON | 97,8 K RON | 162,2 K RON | 39,0 K RON | ▼ 76,0% |
| Rezultat net | 96,4 K RON | 68,1 K RON | 84,0 K RON | 67,8 K RON | 115,7 K RON | 620 RON | ▼ 99,5% |
| Total active | 98,6 K RON | 69,3 K RON | 85,1 K RON | 74,2 K RON | 132,9 K RON | 36,8 K RON | ▼ 72,3% |
| Capitaluri proprii | 96,6 K RON | 68,4 K RON | 84,2 K RON | 68,0 K RON | 115,9 K RON | 36,6 K RON | ▼ 68,5% |
| Datorii totale | 2,1 K RON | 950 RON | 923 RON | 6,8 K RON | 17,5 K RON | 250 RON | ▼ 98,6% |
| Lichiditate curentă | 47,86 | 72,96 | 86,44 | 10,46 | 7,50 | 147,12 | ▲ 1.860,8% |
| Marjă netă (%) | 94,51 | 88,86 | 94,31 | 69,33 | 71,33 | 1,59 | ▼ 97,8% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 87 | 95 | 77 | ▼ 18,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (620 RON).
- •Lichiditate curentă bună (147.12), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 89,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.