Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PIPEART & DESIGN SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, COLŢEI, 8, 30246, 3, SUBSOL
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 148.601 RON | 148.601 RON | 83.177 RON | 60.966 RON | 65.424 RON | 83.412 RON | 0 RON | 83.412 RON | 82.151 RON | 1.261 RON | 0 RON | 12.659 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 64.794 RON | 64.794 RON | 58.052 RON | 4.868 RON | 6.742 RON | 60.540 RON | 0 RON | 60.540 RON | 59.651 RON | 889 RON | 0 RON | 1.918 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 71.780 RON | 71.780 RON | 57.447 RON | 12.537 RON | 14.333 RON | 79.436 RON | 23.125 RON | 56.311 RON | 59.514 RON | 19.922 RON | 0 RON | 2.888 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 84.569 RON | 84.569 RON | 75.863 RON | 7.876 RON | 8.706 RON | 59.693 RON | 15.625 RON | 44.068 RON | 20.897 RON | 38.796 RON | 0 RON | 3.118 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 96.336 RON | 96.336 RON | 77.683 RON | 17.869 RON | 18.653 RON | 50.926 RON | 8.125 RON | 42.801 RON | 38.766 RON | 12.160 RON | 0 RON | 7.117 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 98.350 RON | 98.350 RON | 92.053 RON | 5.420 RON | 6.297 RON | 36.840 RON | 4.253 RON | 32.587 RON | 31.105 RON | 5.836 RON | 0 RON | 5.114 RON | 0 RON | 101 RON | 1 |
| 2025 | 102.250 RON | 102.250 RON | 69.085 RON | 32.162 RON | 33.165 RON | 35.363 RON | 2.612 RON | 32.751 RON | 32.646 RON | 4.438 RON | 0 RON | 1.918 RON | 0 RON | 1.721 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4333 — Lucrări de pardosire și placare a pereților
Top format din 384 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 148,6 K RON | 64,8 K RON | 71,8 K RON | 84,6 K RON | 96,3 K RON | 98,4 K RON | 102,3 K RON |
| Venituri totale | 148,6 K RON | 64,8 K RON | 71,8 K RON | 84,6 K RON | 96,3 K RON | 98,4 K RON | 102,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 83,2 K RON | 58,1 K RON | 57,4 K RON | 75,9 K RON | 77,7 K RON | 92,1 K RON | 69,1 K RON |
| Rezultat net | 61,0 K RON | 4,9 K RON | 12,5 K RON | 7,9 K RON | 17,9 K RON | 5,4 K RON | 32,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 88,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,38 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,38 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,95 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 53,31 |
| Durata încasare (zile) | 7 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,3 K RON | 83,4 K RON | 1,5% |
| 2020 | 889 RON | 60,5 K RON | 1,5% |
| 2021 | 19,9 K RON | 79,4 K RON | 25,1% |
| 2022 | 38,8 K RON | 59,7 K RON | 65,0% |
| 2023 | 12,2 K RON | 50,9 K RON | 23,9% |
| 2024 | 5,8 K RON | 36,8 K RON | 15,8% |
| 2025 | 4,4 K RON | 35,4 K RON | 12,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 148,6 K RON | 64,8 K RON | 71,8 K RON | 84,6 K RON | 96,3 K RON | 98,4 K RON | 102,3 K RON | ▲ 4,0% |
| Rezultat net | 61,0 K RON | 4,9 K RON | 12,5 K RON | 7,9 K RON | 17,9 K RON | 5,4 K RON | 32,2 K RON | ▲ 493,4% |
| Total active | 83,4 K RON | 60,5 K RON | 79,4 K RON | 59,7 K RON | 50,9 K RON | 36,8 K RON | 35,4 K RON | ▼ 4,0% |
| Capitaluri proprii | 82,2 K RON | 59,7 K RON | 59,5 K RON | 20,9 K RON | 38,8 K RON | 31,1 K RON | 32,6 K RON | ▲ 5,0% |
| Datorii totale | 1,3 K RON | 889 RON | 19,9 K RON | 38,8 K RON | 12,2 K RON | 5,8 K RON | 4,4 K RON | ▼ 24,0% |
| Lichiditate curentă | 66,15 | 68,10 | 2,83 | 1,14 | 3,52 | 5,58 | 7,38 | ▲ 32,2% |
| Marjă netă (%) | 41,03 | 7,51 | 17,47 | 9,31 | 18,55 | 5,51 | 31,45 | ▲ 470,8% |
| Scor bonitate | 87 | 82 | 95 | 67 | 100 | 82 | 100 | ▲ 22,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (32,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.