Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TNS INVEST SHOP SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, NUCŞOARA, 11, 31, C, 30, 60523, 6, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 126.942 RON | 126.942 RON | 111.011 RON | 12.122 RON | 15.931 RON | 9.821 RON | 0 RON | 9.821 RON | 10 RON | 9.811 RON | 84 RON | 2.141 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 40.518 RON | 40.518 RON | 26.853 RON | 12.449 RON | 13.665 RON | 22.723 RON | 200 RON | 22.523 RON | 12.459 RON | 10.411 RON | 84 RON | 0 RON | 0 RON | 147 RON | 0 |
| 2021 | 1.232.167 RON | 1.243.155 RON | 1.163.521 RON | 60.621 RON | 79.634 RON | 214.438 RON | 0 RON | 214.438 RON | 73.080 RON | 141.358 RON | 16.533 RON | 81.756 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 1.609.613 RON | 1.639.258 RON | 1.502.614 RON | 122.082 RON | 136.644 RON | 274.003 RON | 0 RON | 274.003 RON | 195.162 RON | 78.841 RON | 44.419 RON | 144.163 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 1.139.546 RON | 1.149.001 RON | 1.133.904 RON | 5.924 RON | 15.097 RON | 321.080 RON | 10.346 RON | 310.734 RON | 201.086 RON | 119.994 RON | 70.879 RON | 137.339 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 317.892 RON | 317.956 RON | 264.984 RON | 44.250 RON | 52.972 RON | 422.489 RON | 7.799 RON | 414.690 RON | 245.336 RON | 177.153 RON | 127.245 RON | 168.884 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 563.175 RON | 563.181 RON | 492.210 RON | 61.179 RON | 70.971 RON | 469.056 RON | 17.756 RON | 451.300 RON | 306.515 RON | 162.541 RON | 189.662 RON | 209.168 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 5,933 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 126,9 K RON | 40,5 K RON | 1,23 M RON | 1,61 M RON | 1,14 M RON | 317,9 K RON | 563,2 K RON |
| Venituri totale | 126,9 K RON | 40,5 K RON | 1,24 M RON | 1,64 M RON | 1,15 M RON | 318,0 K RON | 563,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 111,0 K RON | 26,9 K RON | 1,16 M RON | 1,50 M RON | 1,13 M RON | 265,0 K RON | 492,2 K RON |
| Rezultat net | 12,1 K RON | 12,4 K RON | 60,6 K RON | 122,1 K RON | 5,9 K RON | 44,3 K RON | 61,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 971,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,78 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,61 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,32 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,89 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,97 |
| Durata stocaj (zile) | 123 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,69 |
| Durata încasare (zile) | 136 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 9,8 K RON | 9,8 K RON | 99,9% |
| 2020 | 10,4 K RON | 22,7 K RON | 45,8% |
| 2021 | 141,4 K RON | 214,4 K RON | 65,9% |
| 2022 | 78,8 K RON | 274,0 K RON | 28,8% |
| 2023 | 120,0 K RON | 321,1 K RON | 37,4% |
| 2024 | 177,2 K RON | 422,5 K RON | 41,9% |
| 2025 | 162,5 K RON | 469,1 K RON | 34,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 126,9 K RON | 40,5 K RON | 1,23 M RON | 1,61 M RON | 1,14 M RON | 317,9 K RON | 563,2 K RON | ▲ 77,2% |
| Rezultat net | 12,1 K RON | 12,4 K RON | 60,6 K RON | 122,1 K RON | 5,9 K RON | 44,3 K RON | 61,2 K RON | ▲ 38,3% |
| Total active | 9,8 K RON | 22,7 K RON | 214,4 K RON | 274,0 K RON | 321,1 K RON | 422,5 K RON | 469,1 K RON | ▲ 11,0% |
| Capitaluri proprii | 10 RON | 12,5 K RON | 73,1 K RON | 195,2 K RON | 201,1 K RON | 245,3 K RON | 306,5 K RON | ▲ 24,9% |
| Datorii totale | 9,8 K RON | 10,4 K RON | 141,4 K RON | 78,8 K RON | 120,0 K RON | 177,2 K RON | 162,5 K RON | ▼ 8,2% |
| Lichiditate curentă | 1,00 | 2,16 | 1,52 | 3,48 | 2,59 | 2,34 | 2,78 | ▲ 18,6% |
| Marjă netă (%) | 9,55 | 30,72 | 4,92 | 7,58 | 0,52 | 13,92 | 10,86 | ▼ 22,0% |
| Scor bonitate | 55 | 95 | 75 | 95 | 70 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (61,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.78), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 971,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.