Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INTERKORP LAB S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, NICOLAE CONSTANTINESCU, 10, 16A, B, 4, 19, 1, CAMERA 02
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 668.534 RON | 668.534 RON | 101.293 RON | 547.185 RON | 567.241 RON | 585.033 RON | 220.374 RON | 364.659 RON | 547.385 RON | 37.648 RON | 0 RON | 257.377 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 2.109.092 RON | 2.123.916 RON | 1.515.741 RON | 574.956 RON | 608.175 RON | 1.236.092 RON | 159.386 RON | 1.076.706 RON | 1.122.341 RON | 113.751 RON | 0 RON | 748.441 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 2.086.684 RON | 2.097.780 RON | 1.940.142 RON | 139.901 RON | 157.638 RON | 1.426.575 RON | 98.399 RON | 1.328.176 RON | 1.186.829 RON | 239.746 RON | 0 RON | 1.089.581 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 2.300.375 RON | 2.308.901 RON | 1.722.076 RON | 566.122 RON | 586.825 RON | 1.826.863 RON | 459.575 RON | 1.367.288 RON | 1.632.866 RON | 291.497 RON | 0 RON | 1.060.121 RON | 0 RON | 97.500 RON | 4 |
| 2024 | 2.050.523 RON | 2.094.970 RON | 2.492.372 RON | −452.289 RON | −397.402 RON | 2.626.700 RON | 275.654 RON | 2.351.046 RON | 1.156.880 RON | 1.469.820 RON | 0 RON | 2.062.520 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 1.750.971 RON | 1.780.775 RON | 1.673.796 RON | 59.089 RON | 106.979 RON | 2.907.541 RON | 132.214 RON | 2.775.327 RON | 1.215.969 RON | 1.678.250 RON | 0 RON | 2.548.860 RON | 15.778 RON | 2.456 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6130 Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 5,373 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 668,5 K RON | 2,11 M RON | 2,09 M RON | 2,30 M RON | 2,05 M RON | 1,75 M RON |
| Venituri totale | 668,5 K RON | 2,12 M RON | 2,10 M RON | 2,31 M RON | 2,09 M RON | 1,78 M RON |
| Cheltuieli totale | 101,3 K RON | 1,52 M RON | 1,94 M RON | 1,72 M RON | 2,49 M RON | 1,67 M RON |
| Rezultat net | 547,2 K RON | 575,0 K RON | 139,9 K RON | 566,1 K RON | −452,3 K RON | 59,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,37 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,65 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,65 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,13 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,73 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,69 |
| Durata încasare (zile) | 531 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 37,6 K RON | 585,0 K RON | 6,4% |
| 2021 | 113,8 K RON | 1,24 M RON | 9,2% |
| 2022 | 239,7 K RON | 1,43 M RON | 16,8% |
| 2023 | 291,5 K RON | 1,83 M RON | 16,0% |
| 2024 | 1,47 M RON | 2,63 M RON | 56,0% |
| 2025 | 1,68 M RON | 2,91 M RON | 57,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 668,5 K RON | 2,11 M RON | 2,09 M RON | 2,30 M RON | 2,05 M RON | 1,75 M RON | ▼ 14,6% |
| Rezultat net | 547,2 K RON | 575,0 K RON | 139,9 K RON | 566,1 K RON | −452,3 K RON | 59,1 K RON | ▲ 113,1% |
| Total active | 585,0 K RON | 1,24 M RON | 1,43 M RON | 1,83 M RON | 2,63 M RON | 2,91 M RON | ▲ 10,7% |
| Capitaluri proprii | 547,4 K RON | 1,12 M RON | 1,19 M RON | 1,63 M RON | 1,16 M RON | 1,22 M RON | ▲ 5,1% |
| Datorii totale | 37,6 K RON | 113,8 K RON | 239,7 K RON | 291,5 K RON | 1,47 M RON | 1,68 M RON | ▲ 14,2% |
| Lichiditate curentă | 9,69 | 9,47 | 5,54 | 4,69 | 1,60 | 1,65 | ▲ 3,4% |
| Marjă netă (%) | 81,85 | 27,26 | 6,70 | 24,61 | -22,06 | 3,37 | ▲ 115,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 75 | 95 | 47 | 75 | ▲ 59,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (59,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,37 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.