Publicitate

BPO CATALYST SRL

CUI: 34429393 J40/5088/2015 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 34429393
Cod înmatriculare J40/5088/2015
EUID ROONRC.J40/5088/2015
Data înmatriculării 2015-04-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, GRIGORE IONESCU, 63, T73, 2, 4, 42, 23674, 2, CAMERA NR 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: GRIGORE IONESCU
Număr: 63
Bloc: T73
Scară: 2
Etaj: 4
Apartament: 42
Cod poștal: 23674
Completare adresă: CAMERA NR 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 379.560 RON 381.192 RON 36.254 RON 333.502 RON 344.938 RON 360.431 RON 21.969 RON 338.462 RON 333.742 RON 26.689 RON 0 RON 260.052 RON 0 RON 0 RON 0
2020 419.670 RON 419.671 RON 19.040 RON 388.953 RON 400.631 RON 380.750 RON 12.803 RON 367.947 RON 354.274 RON 26.476 RON 0 RON 308.927 RON 0 RON 0 RON 0
2021 490.620 RON 490.620 RON 14.764 RON 461.653 RON 475.856 RON 488.689 RON 4.442 RON 484.247 RON 461.893 RON 26.796 RON 0 RON 294.609 RON 0 RON 0 RON 0
2022 513.558 RON 513.558 RON 15.936 RON 485.036 RON 497.622 RON 512.452 RON 0 RON 512.452 RON 485.276 RON 27.176 RON 0 RON 307.169 RON 0 RON 0 RON 1
2023 492.830 RON 492.830 RON 51.756 RON 436.319 RON 441.074 RON 448.140 RON 0 RON 448.140 RON 436.559 RON 11.581 RON 0 RON 273.525 RON 0 RON 0 RON 1
2024 291.720 RON 291.721 RON 32.408 RON 253.138 RON 259.313 RON 312.928 RON 0 RON 312.928 RON 309.258 RON 3.670 RON 0 RON 137.647 RON 0 RON 0 RON 1
2025 0 RON 0 RON 5.584 RON −5.584 RON −5.584 RON 63.142 RON 0 RON 63.142 RON 59.231 RON 3.911 RON 0 RON 17.257 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

DOBRE CĂTĂLIN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,409 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−5.584 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−5,6 K RON
Total Active 2025
63,1 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 379,6 K RON 419,7 K RON 490,6 K RON 513,6 K RON 492,8 K RON 291,7 K RON 0 RON
Venituri totale 381,2 K RON 419,7 K RON 490,6 K RON 513,6 K RON 492,8 K RON 291,7 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 36,3 K RON 19,0 K RON 14,8 K RON 15,9 K RON 51,8 K RON 32,4 K RON 5,6 K RON
Rezultat net 333,5 K RON 389,0 K RON 461,7 K RON 485,0 K RON 436,3 K RON 253,1 K RON −5,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 170,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 16,14 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 16,14 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 11,73 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 16,14 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante63,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe17,3 K RON
Numerar45,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-8,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 26,7 K RON 360,4 K RON 7,4%
2020 26,5 K RON 380,8 K RON 7,0%
2021 26,8 K RON 488,7 K RON 5,5%
2022 27,2 K RON 512,5 K RON 5,3%
2023 11,6 K RON 448,1 K RON 2,6%
2024 3,7 K RON 312,9 K RON 1,2%
2025 3,9 K RON 63,1 K RON 6,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 379,6 K RON 419,7 K RON 490,6 K RON 513,6 K RON 492,8 K RON 291,7 K RON 0 RON
Rezultat net 333,5 K RON 389,0 K RON 461,7 K RON 485,0 K RON 436,3 K RON 253,1 K RON −5,6 K RON ▼ 102,2%
Total active 360,4 K RON 380,8 K RON 488,7 K RON 512,5 K RON 448,1 K RON 312,9 K RON 63,1 K RON ▼ 79,8%
Capitaluri proprii 333,7 K RON 354,3 K RON 461,9 K RON 485,3 K RON 436,6 K RON 309,3 K RON 59,2 K RON ▼ 80,8%
Datorii totale 26,7 K RON 26,5 K RON 26,8 K RON 27,2 K RON 11,6 K RON 3,7 K RON 3,9 K RON ▲ 6,6%
Lichiditate curentă 12,68 13,90 18,07 18,86 38,70 85,27 16,14 ▼ 81,1%
Marjă netă (%) 87,87 92,68 94,10 94,45 88,53 86,77
Scor bonitate 87 100 100 100 87 87 60 ▼ 31,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (16.14), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 170,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate