Publicitate

MC SPORT PENTRU SANATATE SRL

CUI: 31565196 J40/5461/2013 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31565196
Cod înmatriculare J40/5461/2013
EUID ROONRC.J40/5461/2013
Data înmatriculării 2013-04-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, PRELUNGIREA GHENCEA, 94-100, A1, 3, A1039, 6, CAMERA NR.2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: PRELUNGIREA GHENCEA
Număr: 94-100
Bloc: A1
Etaj: 3
Apartament: A1039
Completare adresă: CAMERA NR.2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 176.827 RON 176.827 RON 163.535 RON 11.523 RON 13.292 RON 38.193 RON 0 RON 38.193 RON 17.490 RON 84.113 RON 0 RON 5.769 RON 0 RON 63.410 RON 3
2024 171.608 RON 171.608 RON 172.876 RON −1.268 RON −1.268 RON 29.755 RON 0 RON 29.755 RON 16.223 RON 64.045 RON 0 RON 6.006 RON 0 RON 50.513 RON 1
2025 186.460 RON 186.460 RON 180.297 RON 5.177 RON 6.163 RON 35.981 RON 0 RON 35.981 RON 5.417 RON 68.180 RON 0 RON 1.437 RON 0 RON 37.616 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CAPRARESCU MIHAI
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 289 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.53) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 189.5% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
186,5 K RON
Rezultat Net 2025
5,2 K RON
Total Active 2025
36,0 K RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 176,8 K RON 171,6 K RON 186,5 K RON
Venituri totale 176,8 K RON 171,6 K RON 186,5 K RON
Cheltuieli totale 163,5 K RON 172,9 K RON 180,3 K RON
Rezultat net 11,5 K RON −1,3 K RON 5,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 187,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,53 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,53 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,51 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 0,53 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante36,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,4 K RON
Numerar34,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 129,76
Durata încasare (zile) 3

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,3%
Marjă netă
2,8%
ROA
14,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 84,1 K RON 38,2 K RON 220,2%
2024 64,0 K RON 29,8 K RON 215,2%
2025 68,2 K RON 36,0 K RON 189,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 176,8 K RON 171,6 K RON 186,5 K RON ▲ 8,7%
Rezultat net 11,5 K RON −1,3 K RON 5,2 K RON ▲ 508,3%
Total active 38,2 K RON 29,8 K RON 36,0 K RON ▲ 20,9%
Capitaluri proprii 17,5 K RON 16,2 K RON 5,4 K RON ▼ 66,6%
Datorii totale 84,1 K RON 64,0 K RON 68,2 K RON ▲ 6,5%
Lichiditate curentă 0,45 0,46 0,53 ▲ 13,6%
Marjă netă (%) 6,52 -0,74 2,78 ▲ 475,7%
Scor bonitate 55 42 63 ▲ 50,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 187,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 189.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate