Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SPEED TRUCK ACTIV SRL

CUI: 35970582 J40/5640/2016 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35970582
Cod înmatriculare J40/5640/2016
EUID ROONRC.J40/5640/2016
Data înmatriculării 2016-04-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, PERIŞ, 53, 22716, 2, CAMERA NR. 3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: PERIŞ
Număr: 53
Cod poștal: 22716
Completare adresă: CAMERA NR. 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 183.800 RON 183.800 RON 90.033 RON 91.928 RON 93.767 RON 177.275 RON 0 RON 177.275 RON 167.739 RON 9.536 RON 0 RON 61.986 RON 0 RON 0 RON 1
2020 211.290 RON 211.290 RON 101.567 RON 105.260 RON 109.723 RON 198.913 RON 0 RON 198.913 RON 197.398 RON 3.172 RON 0 RON 47.150 RON 0 RON 1.657 RON 1
2021 127.245 RON 127.245 RON 71.099 RON 52.904 RON 56.146 RON 260.244 RON 0 RON 260.244 RON 250.302 RON 9.942 RON 0 RON 186.450 RON 0 RON 0 RON 1
2022 78.850 RON 78.869 RON 72.433 RON 3.976 RON 6.436 RON 115.607 RON 0 RON 115.607 RON 104.278 RON 11.329 RON 0 RON 21.250 RON 0 RON 0 RON 1
2023 98.800 RON 98.800 RON 130.915 RON −32.115 RON −32.115 RON 31.595 RON 0 RON 31.595 RON 14.312 RON 17.283 RON 0 RON 25.826 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MARICA NICOLETA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2023

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2023
  • •Pierdere netă înregistrată în 2023 (−32.115 RON)
Cifra de Afaceri 2023
98,8 K RON
Rezultat Net 2023
−32,1 K RON
Total Active 2023
31,6 K RON
Scor Bonitate
54/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 54/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20192020202120222023
Cifra de afaceri 183,8 K RON 211,3 K RON 127,2 K RON 78,9 K RON 98,8 K RON
Venituri totale 183,8 K RON 211,3 K RON 127,2 K RON 78,9 K RON 98,8 K RON
Cheltuieli totale 90,0 K RON 101,6 K RON 71,1 K RON 72,4 K RON 130,9 K RON
Rezultat net 91,9 K RON 105,3 K RON 52,9 K RON 4,0 K RON −32,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 49,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2023

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,83 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,83 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,33 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,83 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2023)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante31,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe25,8 K RON
Numerar5,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2023)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 3,83
Durata încasare (zile) 95

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-32,5%
Marjă netă
-32,5%
ROA
-101,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 9,5 K RON 177,3 K RON 5,4%
2020 3,2 K RON 198,9 K RON 1,6%
2021 9,9 K RON 260,2 K RON 3,8%
2022 11,3 K RON 115,6 K RON 9,8%
2023 17,3 K RON 31,6 K RON 54,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2023

54
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20192020202120222023 YoY
Cifra de afaceri 183,8 K RON 211,3 K RON 127,2 K RON 78,9 K RON 98,8 K RON ▲ 25,3%
Rezultat net 91,9 K RON 105,3 K RON 52,9 K RON 4,0 K RON −32,1 K RON ▼ 907,7%
Total active 177,3 K RON 198,9 K RON 260,2 K RON 115,6 K RON 31,6 K RON ▼ 72,7%
Capitaluri proprii 167,7 K RON 197,4 K RON 250,3 K RON 104,3 K RON 14,3 K RON ▼ 86,3%
Datorii totale 9,5 K RON 3,2 K RON 9,9 K RON 11,3 K RON 17,3 K RON ▲ 52,6%
Lichiditate curentă 18,59 62,71 26,18 10,20 1,83 ▼ 82,1%
Marjă netă (%) 50,02 49,82 41,58 5,04 -32,51 ▼ 745,0%
Scor bonitate 87 100 80 75 54 ▼ 28,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Scorul de bonitate de 54/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2023, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2023.