Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DATA COMPTA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, MONTREAL, 10, 11469, 1, intrarea D, etajul II, spatiul 2.07b
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 454.736 RON | 456.158 RON | 135.053 RON | 316.649 RON | 321.105 RON | 342.089 RON | 3.979 RON | 338.110 RON | 316.849 RON | 27.377 RON | 0 RON | 59.479 RON | 0 RON | 2.631 RON | 1 |
| 2024 | 637.239 RON | 637.768 RON | 173.844 RON | 448.418 RON | 463.924 RON | 795.495 RON | 3.616 RON | 791.879 RON | 448.658 RON | 347.798 RON | 0 RON | 65.893 RON | 0 RON | 2.565 RON | 1 |
| 2025 | 639.293 RON | 651.791 RON | 184.914 RON | 450.664 RON | 466.877 RON | 484.969 RON | 3.253 RON | 481.716 RON | 450.904 RON | 31.927 RON | 0 RON | 70.905 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8219 — Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Top format din 249 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 454,7 K RON | 637,2 K RON | 639,3 K RON |
| Venituri totale | 456,2 K RON | 637,8 K RON | 651,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 135,1 K RON | 173,8 K RON | 184,9 K RON |
| Rezultat net | 316,6 K RON | 448,4 K RON | 450,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 761,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15,09 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 15,09 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 12,87 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 15,19 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,02 |
| Durata încasare (zile) | 41 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 27,4 K RON | 342,1 K RON | 8,0% |
| 2024 | 347,8 K RON | 795,5 K RON | 43,7% |
| 2025 | 31,9 K RON | 485,0 K RON | 6,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 454,7 K RON | 637,2 K RON | 639,3 K RON | ▲ 0,3% |
| Rezultat net | 316,6 K RON | 448,4 K RON | 450,7 K RON | ▲ 0,5% |
| Total active | 342,1 K RON | 795,5 K RON | 485,0 K RON | ▼ 39,0% |
| Capitaluri proprii | 316,8 K RON | 448,7 K RON | 450,9 K RON | ▲ 0,5% |
| Datorii totale | 27,4 K RON | 347,8 K RON | 31,9 K RON | ▼ 90,8% |
| Lichiditate curentă | 12,35 | 2,28 | 15,09 | ▲ 562,7% |
| Marjă netă (%) | 69,63 | 70,37 | 70,49 | ▲ 0,2% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (450,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (15.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 761,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.