TEOMOD STYLE TRADING SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. MUNTENIEI, 41-45, 70000, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2.017.023 RON | 3.619.358 RON | 2.052.397 RON | 1.387.996 RON | 1.566.961 RON | 7.695.634 RON | 1.678.799 RON | 6.016.835 RON | 3.810.479 RON | 3.885.155 RON | 1.378 RON | 5.791.931 RON | 0 RON | 0 RON | 27 |
| 2024 | 1.660.636 RON | 1.909.161 RON | 1.858.020 RON | 25.802 RON | 51.141 RON | 7.074.297 RON | 1.450.990 RON | 5.623.307 RON | 2.448.280 RON | 4.626.017 RON | 1.378 RON | 5.594.261 RON | 0 RON | 0 RON | 23 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 5010 Transporturi maritime și costiere de pasageri
- 5030 Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
- 5222 Activități de servicii anexe transporturilor pe apă
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5248 Comerţul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
Raport Economico-Financiar
2023–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,02 M RON | 1,66 M RON |
| Venituri totale | 3,62 M RON | 1,91 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,05 M RON | 1,86 M RON |
| Rezultat net | 1,39 M RON | 25,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,30 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,22 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,22 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,53 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.205,11 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,30 |
| Durata încasare (zile) | 1.230 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 3,89 M RON | 7,70 M RON | 50,5% |
| 2024 | 4,63 M RON | 7,07 M RON | 65,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,02 M RON | 1,66 M RON | ▼ 17,7% |
| Rezultat net | 1,39 M RON | 25,8 K RON | ▼ 98,1% |
| Total active | 7,70 M RON | 7,07 M RON | ▼ 8,1% |
| Capitaluri proprii | 3,81 M RON | 2,45 M RON | ▼ 35,7% |
| Datorii totale | 3,89 M RON | 4,63 M RON | ▲ 19,1% |
| Lichiditate curentă | 1,55 | 1,22 | ▼ 21,5% |
| Marjă netă (%) | 68,81 | 1,55 | ▼ 97,7% |
| Scor bonitate | 77 | 55 | ▼ 28,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (25,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.