PANTOFARUL TAU S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, MARIUS EMANOIL BUTEICĂ, 2, 68, 1, 6, 38, 3, CAMERA 1, (FOSTĂ ALEEA MIRAJ)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.135.611 RON | 1.149.619 RON | 1.104.672 RON | 33.451 RON | 44.947 RON | 212.139 RON | 0 RON | 212.139 RON | 141.603 RON | 70.686 RON | 99.745 RON | 25.306 RON | 0 RON | 150 RON | 2 |
| 2020 | 951.312 RON | 951.442 RON | 978.247 RON | −35.864 RON | −26.805 RON | 233.221 RON | 19.521 RON | 213.700 RON | 105.739 RON | 127.853 RON | 98.315 RON | 24.267 RON | 0 RON | 371 RON | 2 |
| 2021 | 1.924.262 RON | 1.924.262 RON | 1.196.415 RON | 709.639 RON | 727.847 RON | 1.040.250 RON | 13.944 RON | 1.026.306 RON | 815.378 RON | 225.529 RON | 158.927 RON | 834.972 RON | 0 RON | 657 RON | 2 |
| 2022 | 380.377 RON | 380.377 RON | 718.096 RON | −341.785 RON | −337.719 RON | 659.092 RON | 8.366 RON | 650.726 RON | 473.592 RON | 185.798 RON | 58.520 RON | 584.148 RON | 0 RON | 298 RON | 2 |
| 2023 | 213.191 RON | 217.309 RON | 259.111 RON | −41.802 RON | −41.802 RON | 504.679 RON | 0 RON | 504.679 RON | 431.790 RON | 73.114 RON | 5.101 RON | 481.997 RON | 0 RON | 225 RON | 0 |
| 2024 | −252 RON | −252 RON | 7.344 RON | −7.596 RON | −7.596 RON | 481.170 RON | 0 RON | 481.170 RON | 424.194 RON | 56.976 RON | 5.100 RON | 466.145 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 5.285 RON | −5.285 RON | −5.285 RON | 467.770 RON | 0 RON | 467.770 RON | 418.909 RON | 48.861 RON | 5.100 RON | 452.711 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4772 — Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
Top format din 285 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−5.285 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,14 M RON | 951,3 K RON | 1,92 M RON | 380,4 K RON | 213,2 K RON | −252 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 1,15 M RON | 951,4 K RON | 1,92 M RON | 380,4 K RON | 217,3 K RON | −252 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 1,10 M RON | 978,2 K RON | 1,20 M RON | 718,1 K RON | 259,1 K RON | 7,3 K RON | 5,3 K RON |
| Rezultat net | 33,5 K RON | −35,9 K RON | 709,6 K RON | −341,8 K RON | −41,8 K RON | −7,6 K RON | −5,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −345,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,57 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 9,47 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,20 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 9,57 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 70,7 K RON | 212,1 K RON | 33,3% |
| 2020 | 127,9 K RON | 233,2 K RON | 54,8% |
| 2021 | 225,5 K RON | 1,04 M RON | 21,7% |
| 2022 | 185,8 K RON | 659,1 K RON | 28,2% |
| 2023 | 73,1 K RON | 504,7 K RON | 14,5% |
| 2024 | 57,0 K RON | 481,2 K RON | 11,8% |
| 2025 | 48,9 K RON | 467,8 K RON | 10,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,14 M RON | 951,3 K RON | 1,92 M RON | 380,4 K RON | 213,2 K RON | −252 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 33,5 K RON | −35,9 K RON | 709,6 K RON | −341,8 K RON | −41,8 K RON | −7,6 K RON | −5,3 K RON | ▲ 30,4% |
| Total active | 212,1 K RON | 233,2 K RON | 1,04 M RON | 659,1 K RON | 504,7 K RON | 481,2 K RON | 467,8 K RON | ▼ 2,8% |
| Capitaluri proprii | 141,6 K RON | 105,7 K RON | 815,4 K RON | 473,6 K RON | 431,8 K RON | 424,2 K RON | 418,9 K RON | ▼ 1,2% |
| Datorii totale | 70,7 K RON | 127,9 K RON | 225,5 K RON | 185,8 K RON | 73,1 K RON | 57,0 K RON | 48,9 K RON | ▼ 14,2% |
| Lichiditate curentă | 3,00 | 1,67 | 4,55 | 3,50 | 6,90 | 8,45 | 9,57 | ▲ 13,4% |
| Marjă netă (%) | 2,95 | -3,77 | 36,88 | -89,85 | -19,61 | – | – | – |
| Scor bonitate | 77 | 47 | 100 | 57 | 72 | 75 | 75 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (9.57), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.