Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ARC DEVELOPMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, IANCU DE HUNEDOARA, 48, 1, 11745, 1, Crystal Tower
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 81.589 RON | 173.429 RON | 638.541 RON | −468.951 RON | −465.112 RON | 30.557.181 RON | 29.683.646 RON | 873.535 RON | −631.256 RON | 31.053.349 RON | 0 RON | 645.971 RON | 135.088 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 2.081.566 RON | 2.205.916 RON | 2.333.101 RON | −189.953 RON | −127.185 RON | 31.848.745 RON | 30.100.260 RON | 1.748.485 RON | −821.209 RON | 32.493.920 RON | 0 RON | 1.043.608 RON | 176.907 RON | 873 RON | 0 |
| 2021 | 2.138.879 RON | 2.867.942 RON | 2.816.374 RON | −4.898 RON | 51.568 RON | 31.510.738 RON | 31.326.201 RON | 184.537 RON | 17.898.794 RON | 13.472.472 RON | 0 RON | 89.563 RON | 140.052 RON | 580 RON | 0 |
| 2022 | 1.359.982 RON | 1.942.603 RON | 7.468.924 RON | −5.572.368 RON | −5.526.321 RON | 46.069.272 RON | 42.295.113 RON | 3.774.159 RON | 45.619.402 RON | 460.629 RON | 0 RON | 274.250 RON | 0 RON | 10.759 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 40.443 RON | 2.511.484 RON | −2.471.041 RON | −2.471.041 RON | 47.151.941 RON | 45.553.296 RON | 1.598.645 RON | 43.148.409 RON | 4.004.561 RON | 0 RON | 208.063 RON | 0 RON | 1.029 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 45.484 RON | 2.064.199 RON | −2.018.715 RON | −2.018.715 RON | 91.360.766 RON | 81.421.371 RON | 9.939.395 RON | 41.129.694 RON | 50.232.131 RON | 0 RON | 5.698.747 RON | 0 RON | 1.059 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 290.120 RON | 2.936.823 RON | −2.646.703 RON | −2.646.703 RON | 169.941.866 RON | 158.155.535 RON | 11.786.331 RON | 38.482.990 RON | 131.459.984 RON | 0 RON | 10.607.108 RON | 0 RON | 1.108 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 2,269 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.09) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−2.646.703 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 81,6 K RON | 2,08 M RON | 2,14 M RON | 1,36 M RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 173,4 K RON | 2,21 M RON | 2,87 M RON | 1,94 M RON | 40,4 K RON | 45,5 K RON | 290,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 638,5 K RON | 2,33 M RON | 2,82 M RON | 7,47 M RON | 2,51 M RON | 2,06 M RON | 2,94 M RON |
| Rezultat net | −469,0 K RON | −190,0 K RON | −4,9 K RON | −5,57 M RON | −2,47 M RON | −2,02 M RON | −2,65 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −126,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,09 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,09 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,29 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 31,05 M RON | 30,56 M RON | 101,6% |
| 2020 | 32,49 M RON | 31,85 M RON | 102,0% |
| 2021 | 13,47 M RON | 31,51 M RON | 42,8% |
| 2022 | 460,6 K RON | 46,07 M RON | 1,0% |
| 2023 | 4,00 M RON | 47,15 M RON | 8,5% |
| 2024 | 50,23 M RON | 91,36 M RON | 55,0% |
| 2025 | 131,46 M RON | 169,94 M RON | 77,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 81,6 K RON | 2,08 M RON | 2,14 M RON | 1,36 M RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −469,0 K RON | −190,0 K RON | −4,9 K RON | −5,57 M RON | −2,47 M RON | −2,02 M RON | −2,65 M RON | ▼ 31,1% |
| Total active | 30,56 M RON | 31,85 M RON | 31,51 M RON | 46,07 M RON | 47,15 M RON | 91,36 M RON | 169,94 M RON | ▲ 86,0% |
| Capitaluri proprii | −631,3 K RON | −821,2 K RON | 17,90 M RON | 45,62 M RON | 43,15 M RON | 41,13 M RON | 38,48 M RON | ▼ 6,4% |
| Datorii totale | 31,05 M RON | 32,49 M RON | 13,47 M RON | 460,6 K RON | 4,00 M RON | 50,23 M RON | 131,46 M RON | ▲ 161,7% |
| Lichiditate curentă | 0,03 | 0,05 | 0,01 | 8,19 | 0,40 | 0,20 | 0,09 | ▼ 54,7% |
| Marjă netă (%) | -574,77 | -9,13 | -0,23 | -409,74 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 19 | 32 | 42 | 64 | 45 | 40 | 28 | ▼ 30,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (28/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.