Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CEVA LOGISTICS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, GRIGORE ALEXANDRESCU, 59, 2, 10623, 1, CLĂDIREA HQ VICTORIEI
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 112.440.676 RON | 114.103.994 RON | 109.544.584 RON | 3.692.877 RON | 4.559.410 RON | 47.812.760 RON | 1.442.206 RON | 46.370.554 RON | 14.954.218 RON | 28.057.900 RON | 117.211 RON | 45.972.466 RON | 1.947.953 RON | 208.826 RON | 310 |
| 2022 | 144.442.621 RON | 146.836.044 RON | 146.638.575 RON | −355.940 RON | 197.469 RON | 41.559.586 RON | 815.326 RON | 40.744.260 RON | 14.180.586 RON | 23.863.318 RON | 13.845 RON | 39.526.866 RON | 651.926 RON | 110.270 RON | 281 |
| 2023 | 106.469.664 RON | 109.228.617 RON | 104.293.146 RON | 4.278.116 RON | 4.935.471 RON | 37.724.524 RON | 474.190 RON | 37.250.334 RON | 18.419.424 RON | 18.090.583 RON | 0 RON | 36.271.655 RON | 0 RON | 125.330 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 4920 Transporturi de marfă pe calea ferată
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4950 Transporturi prin conducte
- 5121 Transporturi aeriene de marfă
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5222 Activități de servicii anexe transporturilor pe apă
- 5223 Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8560 Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Raport Economico-Financiar
2021–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 112,44 M RON | 144,44 M RON | 106,47 M RON |
| Venituri totale | 114,10 M RON | 146,84 M RON | 109,23 M RON |
| Cheltuieli totale | 109,54 M RON | 146,64 M RON | 104,29 M RON |
| Rezultat net | 3,69 M RON | −355,9 K RON | 4,28 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 115,15 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,06 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,06 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,09 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,94 |
| Durata încasare (zile) | 124 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 28,06 M RON | 47,81 M RON | 58,7% |
| 2022 | 23,86 M RON | 41,56 M RON | 57,4% |
| 2023 | 18,09 M RON | 37,72 M RON | 48,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 112,44 M RON | 144,44 M RON | 106,47 M RON | ▼ 26,3% |
| Rezultat net | 3,69 M RON | −355,9 K RON | 4,28 M RON | ▲ 1.301,9% |
| Total active | 47,81 M RON | 41,56 M RON | 37,72 M RON | ▼ 9,2% |
| Capitaluri proprii | 14,95 M RON | 14,18 M RON | 18,42 M RON | ▲ 29,9% |
| Datorii totale | 28,06 M RON | 23,86 M RON | 18,09 M RON | ▼ 24,2% |
| Lichiditate curentă | 1,65 | 1,71 | 2,06 | ▲ 20,6% |
| Marjă netă (%) | 3,28 | -0,25 | 4,02 | ▲ 1.708,0% |
| Scor bonitate | 67 | 62 | 80 | ▲ 29,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (4,28 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 115,15 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2023.