Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
P.S.C.- PROIECTARE SERVICII CONSULTANTA SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Str. Odgonului, 6, 132, 1, 3, 23, 70000, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 97.059 RON | 97.165 RON | 76.718 RON | 17.530 RON | 20.447 RON | 796.006 RON | 203 RON | 795.803 RON | 788.661 RON | 7.345 RON | 0 RON | 25.108 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 21.135 RON | 21.135 RON | 40.425 RON | −19.895 RON | −19.290 RON | 767.085 RON | 203 RON | 766.882 RON | 765.566 RON | 1.519 RON | 0 RON | 5.506 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 23.552 RON | 23.552 RON | 27.573 RON | −4.728 RON | −4.021 RON | 735.710 RON | 203 RON | 735.507 RON | 734.838 RON | 872 RON | 0 RON | 3.717 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 73.674 RON | 74.066 RON | 75.669 RON | −3.825 RON | −1.603 RON | 716.754 RON | 203 RON | 716.551 RON | 715.013 RON | 1.741 RON | 0 RON | 2.975 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 65.593 RON | 66.627 RON | 37.609 RON | 22.952 RON | 29.018 RON | 724.321 RON | 203 RON | 724.118 RON | 719.428 RON | 4.893 RON | 0 RON | 686.556 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 19.200 RON | 19.200 RON | 34.902 RON | −15.702 RON | −15.702 RON | 705.391 RON | 203 RON | 705.188 RON | 703.726 RON | 1.665 RON | 0 RON | 672.397 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 117.274 RON | 117.493 RON | 104.288 RON | 11.222 RON | 13.205 RON | 61.752 RON | 203 RON | 61.549 RON | 54.917 RON | 6.835 RON | 0 RON | 11.196 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 3,984 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 97,1 K RON | 21,1 K RON | 23,6 K RON | 73,7 K RON | 65,6 K RON | 19,2 K RON | 117,3 K RON |
| Venituri totale | 97,2 K RON | 21,1 K RON | 23,6 K RON | 74,1 K RON | 66,6 K RON | 19,2 K RON | 117,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 76,7 K RON | 40,4 K RON | 27,6 K RON | 75,7 K RON | 37,6 K RON | 34,9 K RON | 104,3 K RON |
| Rezultat net | 17,5 K RON | −19,9 K RON | −4,7 K RON | −3,8 K RON | 23,0 K RON | −15,7 K RON | 11,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 73,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,01 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 9,01 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 7,37 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,03 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,47 |
| Durata încasare (zile) | 35 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,3 K RON | 796,0 K RON | 0,9% |
| 2020 | 1,5 K RON | 767,1 K RON | 0,2% |
| 2021 | 872 RON | 735,7 K RON | 0,1% |
| 2022 | 1,7 K RON | 716,8 K RON | 0,2% |
| 2023 | 4,9 K RON | 724,3 K RON | 0,7% |
| 2024 | 1,7 K RON | 705,4 K RON | 0,2% |
| 2025 | 6,8 K RON | 61,8 K RON | 11,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 97,1 K RON | 21,1 K RON | 23,6 K RON | 73,7 K RON | 65,6 K RON | 19,2 K RON | 117,3 K RON | ▲ 510,8% |
| Rezultat net | 17,5 K RON | −19,9 K RON | −4,7 K RON | −3,8 K RON | 23,0 K RON | −15,7 K RON | 11,2 K RON | ▲ 171,5% |
| Total active | 796,0 K RON | 767,1 K RON | 735,7 K RON | 716,8 K RON | 724,3 K RON | 705,4 K RON | 61,8 K RON | ▼ 91,2% |
| Capitaluri proprii | 788,7 K RON | 765,6 K RON | 734,8 K RON | 715,0 K RON | 719,4 K RON | 703,7 K RON | 54,9 K RON | ▼ 92,2% |
| Datorii totale | 7,3 K RON | 1,5 K RON | 872 RON | 1,7 K RON | 4,9 K RON | 1,7 K RON | 6,8 K RON | ▲ 310,5% |
| Lichiditate curentă | 108,35 | 504,86 | 843,47 | 411,57 | 147,99 | 423,54 | 9,01 | ▼ 97,9% |
| Marjă netă (%) | 18,06 | -94,13 | -20,07 | -5,19 | 34,99 | -81,78 | 9,57 | ▲ 111,7% |
| Scor bonitate | 87 | 64 | 77 | 72 | 87 | 64 | 90 | ▲ 40,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (11,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.