VAPEVO SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, NERVA TRAIAN, 3, 2, 31041, 3, BIROU 15
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 478.769 RON | 478.776 RON | 232.666 RON | 208.201 RON | 246.110 RON | 350.573 RON | 14.497 RON | 336.076 RON | 234.998 RON | 116.620 RON | 73.134 RON | 105.683 RON | 0 RON | 1.045 RON | 1 |
| 2024 | 2.033.065 RON | 2.034.566 RON | 1.849.653 RON | 145.480 RON | 184.913 RON | 810.164 RON | 9.527 RON | 800.637 RON | 145.720 RON | 664.444 RON | 133.363 RON | 527.022 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.424.645 RON | 1.425.481 RON | 1.418.198 RON | 4.036 RON | 7.283 RON | 450.981 RON | 4.557 RON | 446.424 RON | 160.054 RON | 290.927 RON | 74.743 RON | 331.001 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Top format din 2,035 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 478,8 K RON | 2,03 M RON | 1,42 M RON |
| Venituri totale | 478,8 K RON | 2,03 M RON | 1,43 M RON |
| Cheltuieli totale | 232,7 K RON | 1,85 M RON | 1,42 M RON |
| Rezultat net | 208,2 K RON | 145,5 K RON | 4,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,26 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,53 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,28 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,14 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 19,06 |
| Durata stocaj (zile) | 19 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,30 |
| Durata încasare (zile) | 85 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 116,6 K RON | 350,6 K RON | 33,3% |
| 2024 | 664,4 K RON | 810,2 K RON | 82,0% |
| 2025 | 290,9 K RON | 451,0 K RON | 64,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 478,8 K RON | 2,03 M RON | 1,42 M RON | ▼ 29,9% |
| Rezultat net | 208,2 K RON | 145,5 K RON | 4,0 K RON | ▼ 97,2% |
| Total active | 350,6 K RON | 810,2 K RON | 451,0 K RON | ▼ 44,3% |
| Capitaluri proprii | 235,0 K RON | 145,7 K RON | 160,1 K RON | ▲ 9,8% |
| Datorii totale | 116,6 K RON | 664,4 K RON | 290,9 K RON | ▼ 56,2% |
| Lichiditate curentă | 2,88 | 1,21 | 1,53 | ▲ 27,3% |
| Marjă netă (%) | 43,49 | 7,16 | 0,28 | ▼ 96,1% |
| Scor bonitate | 87 | 62 | 67 | ▲ 8,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,26 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.