Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ELECTRIC TRIUMF INSTALL SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, AUREL PERŞU, 85, 3, 1, PARTER, 2, 41719, 4, CAM.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2.009.147 RON | 2.585.067 RON | 1.810.876 RON | 754.345 RON | 774.191 RON | 2.284.855 RON | 1.774.092 RON | 510.763 RON | 1.165.817 RON | 1.172.903 RON | 8.681 RON | 673.512 RON | 0 RON | 53.865 RON | 9 |
| 2024 | 2.864.443 RON | 2.994.254 RON | 2.477.100 RON | 447.364 RON | 517.154 RON | 4.035.484 RON | 3.257.635 RON | 777.849 RON | 1.611.980 RON | 2.452.034 RON | 108.509 RON | 817.154 RON | 0 RON | 28.530 RON | 9 |
| 2025 | 1.650.375 RON | 3.461.102 RON | 1.671.825 RON | 1.553.332 RON | 1.789.277 RON | 8.511.026 RON | 5.089.998 RON | 3.421.028 RON | 2.147.553 RON | 6.372.768 RON | 2.107.975 RON | 1.293.052 RON | 0 RON | 9.295 RON | 10 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 1,810 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.54) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,01 M RON | 2,86 M RON | 1,65 M RON |
| Venituri totale | 2,59 M RON | 2,99 M RON | 3,46 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,81 M RON | 2,48 M RON | 1,67 M RON |
| Rezultat net | 754,3 K RON | 447,4 K RON | 1,55 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,82 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,54 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,21 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,34 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,78 |
| Durata stocaj (zile) | 466 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,28 |
| Durata încasare (zile) | 286 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,17 M RON | 2,28 M RON | 51,3% |
| 2024 | 2,45 M RON | 4,04 M RON | 60,8% |
| 2025 | 6,37 M RON | 8,51 M RON | 74,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,01 M RON | 2,86 M RON | 1,65 M RON | ▼ 42,4% |
| Rezultat net | 754,3 K RON | 447,4 K RON | 1,55 M RON | ▲ 247,2% |
| Total active | 2,28 M RON | 4,04 M RON | 8,51 M RON | ▲ 110,9% |
| Capitaluri proprii | 1,17 M RON | 1,61 M RON | 2,15 M RON | ▲ 33,2% |
| Datorii totale | 1,17 M RON | 2,45 M RON | 6,37 M RON | ▲ 159,9% |
| Lichiditate curentă | 0,44 | 0,32 | 0,54 | ▲ 69,2% |
| Marjă netă (%) | 37,55 | 15,62 | 94,12 | ▲ 502,6% |
| Scor bonitate | 65 | 60 | 68 | ▲ 13,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,55 M RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,82 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.