Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PREMIA SOFTWARE SOLUTIONS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, BUCUREŞTII NOI, 25A, 1, IMOBIL P+3, BIROU R02
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.369.241 RON | 1.369.241 RON | 1.092.968 RON | 267.842 RON | 276.273 RON | 1.192.799 RON | 59.436 RON | 1.133.363 RON | 563.359 RON | 368.936 RON | 525 RON | 1.132.597 RON | 610.993 RON | 350.489 RON | 7 |
| 2020 | 1.023.026 RON | 1.023.026 RON | 1.014.741 RON | 6.905 RON | 8.285 RON | 1.257.463 RON | 208.067 RON | 1.049.396 RON | 570.264 RON | 501.487 RON | 0 RON | 1.069.980 RON | 928.755 RON | 743.043 RON | 7 |
| 2021 | 2.536.826 RON | 2.536.826 RON | 2.528.860 RON | 6.678 RON | 7.966 RON | 3.891.606 RON | 551.871 RON | 3.339.735 RON | 426.942 RON | 2.655.082 RON | 0 RON | 3.338.791 RON | 1.170.082 RON | 360.500 RON | 9 |
| 2022 | 2.132.084 RON | 2.132.084 RON | 2.127.916 RON | 3.097 RON | 4.168 RON | 2.365.411 RON | 649.835 RON | 1.715.576 RON | 430.039 RON | 1.023.694 RON | 0 RON | 1.706.491 RON | 1.534.682 RON | 623.004 RON | 2 |
| 2023 | 310.573 RON | 329.273 RON | 520.156 RON | −190.883 RON | −190.883 RON | 1.234.464 RON | 329.039 RON | 905.425 RON | 239.155 RON | 263.287 RON | 0 RON | 896.754 RON | 1.506.082 RON | 774.060 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 332.077 RON | −332.077 RON | −332.077 RON | 941.903 RON | 94.044 RON | 847.859 RON | −92.922 RON | 231.403 RON | 0 RON | 846.354 RON | 1.506.082 RON | 702.660 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 82.827 RON | −82.827 RON | −82.827 RON | 709.278 RON | 19.796 RON | 689.482 RON | −175.749 RON | 81.605 RON | 0 RON | 689.331 RON | 1.506.082 RON | 702.660 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4665 Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
- 4666 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5829 — Activități de editare a altor produse software
Top format din 430 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−175.749 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−82.827 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,37 M RON | 1,02 M RON | 2,54 M RON | 2,13 M RON | 310,6 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 1,37 M RON | 1,02 M RON | 2,54 M RON | 2,13 M RON | 329,3 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 1,09 M RON | 1,01 M RON | 2,53 M RON | 2,13 M RON | 520,2 K RON | 332,1 K RON | 82,8 K RON |
| Rezultat net | 267,8 K RON | 6,9 K RON | 6,7 K RON | 3,1 K RON | −190,9 K RON | −332,1 K RON | −82,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −144,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,45 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,45 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 8,69 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 368,9 K RON | 1,19 M RON | 30,9% |
| 2020 | 501,5 K RON | 1,26 M RON | 39,9% |
| 2021 | 2,66 M RON | 3,89 M RON | 68,2% |
| 2022 | 1,02 M RON | 2,37 M RON | 43,3% |
| 2023 | 263,3 K RON | 1,23 M RON | 21,3% |
| 2024 | 231,4 K RON | 941,9 K RON | 24,6% |
| 2025 | 81,6 K RON | 709,3 K RON | 11,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,37 M RON | 1,02 M RON | 2,54 M RON | 2,13 M RON | 310,6 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 267,8 K RON | 6,9 K RON | 6,7 K RON | 3,1 K RON | −190,9 K RON | −332,1 K RON | −82,8 K RON | ▲ 75,1% |
| Total active | 1,19 M RON | 1,26 M RON | 3,89 M RON | 2,37 M RON | 1,23 M RON | 941,9 K RON | 709,3 K RON | ▼ 24,7% |
| Capitaluri proprii | 563,4 K RON | 570,3 K RON | 426,9 K RON | 430,0 K RON | 239,2 K RON | −92,9 K RON | −175,7 K RON | ▼ 89,1% |
| Datorii totale | 368,9 K RON | 501,5 K RON | 2,66 M RON | 1,02 M RON | 263,3 K RON | 231,4 K RON | 81,6 K RON | ▼ 64,7% |
| Lichiditate curentă | 3,07 | 2,09 | 1,26 | 1,68 | 3,44 | 3,66 | 8,45 | ▲ 130,6% |
| Marjă netă (%) | 19,56 | 0,67 | 0,26 | 0,15 | -61,46 | – | – | – |
| Scor bonitate | 82 | 65 | 57 | 62 | 54 | 44 | 52 | ▲ 18,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (8.45), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.