Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NEW TONE MEDIA SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Str. Nicolae Oncescu, 9, 111, 1, 2, 8, 70000, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 258.194 RON | 260.573 RON | 164.698 RON | 93.286 RON | 95.875 RON | 468.078 RON | 204.063 RON | 264.015 RON | 316.875 RON | 159.506 RON | 0 RON | 75.760 RON | 0 RON | 8.303 RON | 1 |
| 2020 | 280.672 RON | 284.595 RON | 116.714 RON | 165.225 RON | 167.881 RON | 585.632 RON | 213.260 RON | 372.372 RON | 482.100 RON | 112.965 RON | 0 RON | 70.101 RON | 0 RON | 9.433 RON | 1 |
| 2021 | 232.597 RON | 238.585 RON | 131.148 RON | 105.099 RON | 107.437 RON | 657.494 RON | 209.745 RON | 447.749 RON | 587.199 RON | 73.289 RON | 0 RON | 86.594 RON | 0 RON | 2.994 RON | 1 |
| 2022 | 203.533 RON | 584.015 RON | 517.358 RON | 64.622 RON | 66.657 RON | 791.495 RON | 585.958 RON | 205.537 RON | 651.822 RON | 139.673 RON | 0 RON | 104.733 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 216.551 RON | 218.164 RON | 164.016 RON | 52.010 RON | 54.148 RON | 906.109 RON | 587.946 RON | 318.163 RON | 703.831 RON | 202.278 RON | 0 RON | 189.774 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 232.915 RON | 232.915 RON | 221.054 RON | 9.718 RON | 11.861 RON | 1.066.760 RON | 749.329 RON | 317.431 RON | 713.549 RON | 369.640 RON | 12.488 RON | 275.873 RON | 0 RON | 16.429 RON | 1 |
| 2025 | 126.999 RON | 127.001 RON | 202.238 RON | −76.413 RON | −75.237 RON | 976.659 RON | 702.718 RON | 273.941 RON | 634.571 RON | 346.537 RON | 62.291 RON | 185.498 RON | 0 RON | 4.449 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 5,245 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.79) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−76.413 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 258,2 K RON | 280,7 K RON | 232,6 K RON | 203,5 K RON | 216,6 K RON | 232,9 K RON | 127,0 K RON |
| Venituri totale | 260,6 K RON | 284,6 K RON | 238,6 K RON | 584,0 K RON | 218,2 K RON | 232,9 K RON | 127,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 164,7 K RON | 116,7 K RON | 131,1 K RON | 517,4 K RON | 164,0 K RON | 221,1 K RON | 202,2 K RON |
| Rezultat net | 93,3 K RON | 165,2 K RON | 105,1 K RON | 64,6 K RON | 52,0 K RON | 9,7 K RON | −76,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 149,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,79 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,61 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,82 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,04 |
| Durata stocaj (zile) | 179 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,68 |
| Durata încasare (zile) | 533 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 159,5 K RON | 468,1 K RON | 34,1% |
| 2020 | 113,0 K RON | 585,6 K RON | 19,3% |
| 2021 | 73,3 K RON | 657,5 K RON | 11,2% |
| 2022 | 139,7 K RON | 791,5 K RON | 17,7% |
| 2023 | 202,3 K RON | 906,1 K RON | 22,3% |
| 2024 | 369,6 K RON | 1,07 M RON | 34,7% |
| 2025 | 346,5 K RON | 976,7 K RON | 35,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 258,2 K RON | 280,7 K RON | 232,6 K RON | 203,5 K RON | 216,6 K RON | 232,9 K RON | 127,0 K RON | ▼ 45,5% |
| Rezultat net | 93,3 K RON | 165,2 K RON | 105,1 K RON | 64,6 K RON | 52,0 K RON | 9,7 K RON | −76,4 K RON | ▼ 886,3% |
| Total active | 468,1 K RON | 585,6 K RON | 657,5 K RON | 791,5 K RON | 906,1 K RON | 1,07 M RON | 976,7 K RON | ▼ 8,4% |
| Capitaluri proprii | 316,9 K RON | 482,1 K RON | 587,2 K RON | 651,8 K RON | 703,8 K RON | 713,5 K RON | 634,6 K RON | ▼ 11,1% |
| Datorii totale | 159,5 K RON | 113,0 K RON | 73,3 K RON | 139,7 K RON | 202,3 K RON | 369,6 K RON | 346,5 K RON | ▼ 6,3% |
| Lichiditate curentă | 1,66 | 3,30 | 6,11 | 1,47 | 1,57 | 0,86 | 0,79 | ▼ 8,0% |
| Marjă netă (%) | 36,13 | 58,87 | 45,19 | 31,75 | 24,02 | 4,17 | -60,17 | ▼ 1.542,9% |
| Scor bonitate | 82 | 100 | 87 | 70 | 90 | 60 | 40 | ▼ 33,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 149,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (40/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.