BELLCO GC SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, DUMBRĂVIŢA, 2A, 229, 1, 9, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 105.781 RON | 120.307 RON | 87.357 RON | 31.746 RON | 32.950 RON | 41.048 RON | 5.867 RON | 35.181 RON | 16.993 RON | 24.055 RON | 0 RON | 17.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 144.761 RON | 163.664 RON | 56.896 RON | 105.131 RON | 106.768 RON | 115.881 RON | 23.667 RON | 92.214 RON | 105.371 RON | 10.645 RON | 0 RON | 17.086 RON | 0 RON | 135 RON | 1 |
| 2021 | 431.141 RON | 451.533 RON | 152.249 RON | 294.769 RON | 299.284 RON | 427.624 RON | 189.250 RON | 238.374 RON | 400.140 RON | 27.678 RON | 0 RON | 34.693 RON | 0 RON | 194 RON | 2 |
| 2022 | 872.890 RON | 872.891 RON | 185.868 RON | 679.603 RON | 687.023 RON | 743.924 RON | 200.296 RON | 543.628 RON | 679.843 RON | 66.378 RON | 0 RON | 15.107 RON | 0 RON | 2.297 RON | 2 |
| 2023 | 275.840 RON | 275.858 RON | 308.335 RON | −34.821 RON | −32.477 RON | 314.976 RON | 199.961 RON | 115.015 RON | 202.854 RON | 112.389 RON | 0 RON | 55.427 RON | 0 RON | 267 RON | 2 |
| 2024 | 24.690 RON | 24.702 RON | 118.765 RON | −94.201 RON | −94.063 RON | 249.265 RON | 189.113 RON | 60.152 RON | 126.266 RON | 123.046 RON | 0 RON | 41.065 RON | 0 RON | 47 RON | 0 |
| 2025 | 19.281 RON | 19.282 RON | 39.353 RON | −20.071 RON | −20.071 RON | 383.340 RON | 339.164 RON | 44.176 RON | 106.195 RON | 277.145 RON | 0 RON | 24.753 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 6,527 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.16) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−20.071 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 105,8 K RON | 144,8 K RON | 431,1 K RON | 872,9 K RON | 275,8 K RON | 24,7 K RON | 19,3 K RON |
| Venituri totale | 120,3 K RON | 163,7 K RON | 451,5 K RON | 872,9 K RON | 275,9 K RON | 24,7 K RON | 19,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 87,4 K RON | 56,9 K RON | 152,2 K RON | 185,9 K RON | 308,3 K RON | 118,8 K RON | 39,4 K RON |
| Rezultat net | 31,7 K RON | 105,1 K RON | 294,8 K RON | 679,6 K RON | −34,8 K RON | −94,2 K RON | −20,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 174,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,16 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,16 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,78 |
| Durata încasare (zile) | 469 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 24,1 K RON | 41,0 K RON | 58,6% |
| 2020 | 10,6 K RON | 115,9 K RON | 9,2% |
| 2021 | 27,7 K RON | 427,6 K RON | 6,5% |
| 2022 | 66,4 K RON | 743,9 K RON | 8,9% |
| 2023 | 112,4 K RON | 315,0 K RON | 35,7% |
| 2024 | 123,0 K RON | 249,3 K RON | 49,4% |
| 2025 | 277,1 K RON | 383,3 K RON | 72,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 105,8 K RON | 144,8 K RON | 431,1 K RON | 872,9 K RON | 275,8 K RON | 24,7 K RON | 19,3 K RON | ▼ 21,9% |
| Rezultat net | 31,7 K RON | 105,1 K RON | 294,8 K RON | 679,6 K RON | −34,8 K RON | −94,2 K RON | −20,1 K RON | ▲ 78,7% |
| Total active | 41,0 K RON | 115,9 K RON | 427,6 K RON | 743,9 K RON | 315,0 K RON | 249,3 K RON | 383,3 K RON | ▲ 53,8% |
| Capitaluri proprii | 17,0 K RON | 105,4 K RON | 400,1 K RON | 679,8 K RON | 202,9 K RON | 126,3 K RON | 106,2 K RON | ▼ 15,9% |
| Datorii totale | 24,1 K RON | 10,6 K RON | 27,7 K RON | 66,4 K RON | 112,4 K RON | 123,0 K RON | 277,1 K RON | ▲ 125,2% |
| Lichiditate curentă | 1,46 | 8,66 | 8,61 | 8,19 | 1,02 | 0,49 | 0,16 | ▼ 67,4% |
| Marjă netă (%) | 30,01 | 72,62 | 68,37 | 77,86 | -12,62 | -381,54 | -104,10 | ▲ 72,7% |
| Scor bonitate | 72 | 100 | 95 | 95 | 47 | 35 | 32 | ▼ 8,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 174,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (32/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.