Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PAS IN DOI SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Str. Brasov, 19, OD5, 3, 4, 89, 70000, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 32.477 RON | 32.477 RON | 57.521 RON | −26.018 RON | −25.044 RON | 86.549 RON | 42.966 RON | 43.583 RON | −162.920 RON | 249.469 RON | 0 RON | 6.707 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 1.461 RON | 2.039 RON | 49.545 RON | −47.567 RON | −47.506 RON | 38.981 RON | 20.161 RON | 18.820 RON | −210.488 RON | 249.469 RON | 0 RON | 10.686 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 20.573 RON | −20.573 RON | −20.573 RON | 24.342 RON | 14.177 RON | 10.165 RON | −231.061 RON | 255.403 RON | 0 RON | 9.689 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 22.319 RON | −22.319 RON | −22.319 RON | 29.392 RON | 14.177 RON | 15.215 RON | −253.380 RON | 282.772 RON | 0 RON | 11.018 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 23.080 RON | −23.080 RON | −23.080 RON | 35.749 RON | 14.177 RON | 21.572 RON | −276.460 RON | 313.740 RON | 0 RON | 12.676 RON | 0 RON | 1.531 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 25.210 RON | 13.951 RON | 10.600 RON | 11.259 RON | 27.680 RON | 14.177 RON | 13.503 RON | −265.861 RON | 295.167 RON | 0 RON | 8.659 RON | 0 RON | 1.626 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 19.612 RON | −19.612 RON | −19.612 RON | 18.923 RON | 14.177 RON | 4.746 RON | −285.472 RON | 305.983 RON | 0 RON | 4.318 RON | 0 RON | 1.588 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7219 — Cercetare- dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
Top format din 186 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−285.472 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.02) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−19.612 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 1617% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 32,5 K RON | 1,5 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 32,5 K RON | 2,0 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 25,2 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 57,5 K RON | 49,5 K RON | 20,6 K RON | 22,3 K RON | 23,1 K RON | 14,0 K RON | 19,6 K RON |
| Rezultat net | −26,0 K RON | −47,6 K RON | −20,6 K RON | −22,3 K RON | −23,1 K RON | 10,6 K RON | −19,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −9,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,02 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,02 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,06 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 249,5 K RON | 86,5 K RON | 288,2% |
| 2020 | 249,5 K RON | 39,0 K RON | 640,0% |
| 2021 | 255,4 K RON | 24,3 K RON | 1.049,2% |
| 2022 | 282,8 K RON | 29,4 K RON | 962,1% |
| 2023 | 313,7 K RON | 35,7 K RON | 877,6% |
| 2024 | 295,2 K RON | 27,7 K RON | 1.066,4% |
| 2025 | 306,0 K RON | 18,9 K RON | 1.617,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 32,5 K RON | 1,5 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −26,0 K RON | −47,6 K RON | −20,6 K RON | −22,3 K RON | −23,1 K RON | 10,6 K RON | −19,6 K RON | ▼ 285,0% |
| Total active | 86,5 K RON | 39,0 K RON | 24,3 K RON | 29,4 K RON | 35,7 K RON | 27,7 K RON | 18,9 K RON | ▼ 31,6% |
| Capitaluri proprii | −162,9 K RON | −210,5 K RON | −231,1 K RON | −253,4 K RON | −276,5 K RON | −265,9 K RON | −285,5 K RON | ▼ 7,4% |
| Datorii totale | 249,5 K RON | 249,5 K RON | 255,4 K RON | 282,8 K RON | 313,7 K RON | 295,2 K RON | 306,0 K RON | ▲ 3,7% |
| Lichiditate curentă | 0,17 | 0,08 | 0,04 | 0,05 | 0,07 | 0,05 | 0,02 | ▼ 66,1% |
| Marjă netă (%) | -80,11 | -3.255,78 | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 19 | 12 | 22 | 22 | 22 | 22 | 15 | ▼ 31,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 1617% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (15/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.