Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

VIA MONT TEAM SRL

CUI: 27170953 J40/6723/2010 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 27170953
Cod înmatriculare J40/6723/2010
EUID ROONRC.J40/6723/2010
Data înmatriculării 2010-07-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 16 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Şos. MIHAI BRAVU, 309, R3, C, 3, 105, 30308, 3, camera 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: Şos. MIHAI BRAVU
Număr: 309
Bloc: R3
Scară: C
Etaj: 3
Apartament: 105
Cod poștal: 30308
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 2.881 RON −2.881 RON −2.881 RON 13.977 RON 641 RON 13.336 RON 13.977 RON 0 RON 0 RON 11.414 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 3.170 RON 4.252 RON −1.167 RON −1.082 RON 10.343 RON 0 RON 10.343 RON −301 RON 10.644 RON 9.147 RON 9 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 7.748 RON 7.798 RON 22.159 RON −14.531 RON −14.361 RON 5.455 RON 0 RON 5.455 RON −42.719 RON 48.174 RON 1.891 RON 1.592 RON 0 RON 0 RON 0
2023 80 RON 85 RON 3.186 RON −3.101 RON −3.101 RON 5.234 RON 0 RON 5.234 RON −46.058 RON 51.292 RON 1.891 RON 1.926 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 1.736 RON −1.736 RON −1.736 RON 5.564 RON 0 RON 5.564 RON −47.794 RON 53.358 RON 1.891 RON 2.256 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

VARTANIAN ALEXANDRU
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • •Capitaluri proprii negative (−47.794 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.1) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−1.736 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 959% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2024
0 RON
Rezultat Net 2024
−1,7 K RON
Total Active 2024
5,6 K RON
Scor Bonitate
30/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 30/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 7,7 K RON 80 RON 0 RON
Venituri totale 0 RON 3,2 K RON 0 RON 7,8 K RON 85 RON 0 RON
Cheltuieli totale 2,9 K RON 4,3 K RON 0 RON 22,2 K RON 3,2 K RON 1,7 K RON
Rezultat net −2,9 K RON −1,2 K RON 0 RON −14,5 K RON −3,1 K RON −1,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 2,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2024 (−47.794 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 959% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,10 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,07 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,10 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante5,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,9 K RON
Creanțe2,3 K RON
Numerar1,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
-31,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 0 RON 14,0 K RON 0,0%
2020 10,6 K RON 10,3 K RON 102,9%
2021 0 RON 0 RON –
2022 48,2 K RON 5,5 K RON 883,1%
2023 51,3 K RON 5,2 K RON 980,0%
2024 53,4 K RON 5,6 K RON 959,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

30
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 7,7 K RON 80 RON 0 RON –
Rezultat net −2,9 K RON −1,2 K RON 0 RON −14,5 K RON −3,1 K RON −1,7 K RON ▲ 44,0%
Total active 14,0 K RON 10,3 K RON 0 RON 5,5 K RON 5,2 K RON 5,6 K RON ▲ 6,3%
Capitaluri proprii 14,0 K RON −301 RON 0 RON −42,7 K RON −46,1 K RON −47,8 K RON ▼ 3,8%
Datorii totale 0 RON 10,6 K RON 0 RON 48,2 K RON 51,3 K RON 53,4 K RON ▲ 4,0%
Lichiditate curentă – 0,97 – 0,11 0,10 0,10 ▲ 2,3%
Marjă netă (%) – – – -187,55 -3.876,25 – –
Scor bonitate 47 27 27 12 19 30 ▲ 57,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,1 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 959% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.