Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NORICA IMPEX PROD COM SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. BAICULESTI, 5, A3, B, 5, 62, 0, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 165.141 RON | 165.141 RON | 138.828 RON | 21.358 RON | 26.313 RON | 76.378 RON | 0 RON | 76.378 RON | 31.256 RON | 45.122 RON | 66.609 RON | 9.374 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 51.512 RON | 51.512 RON | 48.030 RON | 1.938 RON | 3.482 RON | 115.671 RON | 0 RON | 115.671 RON | 33.194 RON | 82.477 RON | 102.903 RON | 12.714 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 39.205 RON | 39.205 RON | 35.301 RON | 2.822 RON | 3.904 RON | 137.336 RON | 0 RON | 137.336 RON | 36.016 RON | 101.320 RON | 122.628 RON | 14.451 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Raport Economico-Financiar
2019–20211. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 165,1 K RON | 51,5 K RON | 39,2 K RON |
| Venituri totale | 165,1 K RON | 51,5 K RON | 39,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 138,8 K RON | 48,0 K RON | 35,3 K RON |
| Rezultat net | 21,4 K RON | 1,9 K RON | 2,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): −40,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2021
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,36 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,15 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,36 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2021)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2021)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,32 |
| Durata stocaj (zile) | 1.142 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,71 |
| Durata încasare (zile) | 135 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 45,1 K RON | 76,4 K RON | 59,1% |
| 2020 | 82,5 K RON | 115,7 K RON | 71,3% |
| 2021 | 101,3 K RON | 137,3 K RON | 73,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2021
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 165,1 K RON | 51,5 K RON | 39,2 K RON | ▼ 23,9% |
| Rezultat net | 21,4 K RON | 1,9 K RON | 2,8 K RON | ▲ 45,6% |
| Total active | 76,4 K RON | 115,7 K RON | 137,3 K RON | ▲ 18,7% |
| Capitaluri proprii | 31,3 K RON | 33,2 K RON | 36,0 K RON | ▲ 8,5% |
| Datorii totale | 45,1 K RON | 82,5 K RON | 101,3 K RON | ▲ 22,8% |
| Lichiditate curentă | 1,69 | 1,40 | 1,36 | ▼ 3,4% |
| Marjă netă (%) | 12,93 | 3,76 | 7,20 | ▲ 91,5% |
| Scor bonitate | 77 | 50 | 62 | ▲ 24,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2021 (2,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2021.