Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

UPGRADE SOFTWARE S.R.L.

CUI: 44058900 J40/6878/2024 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44058900
Cod înmatriculare J40/6878/2024
EUID ROONRC.J40/6878/2024
Data înmatriculării 2024-04-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 2 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, SOLD. IOSIF ION, 2, 16, 32035, 3, mansarda+supanta

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: SOLD. IOSIF ION
Număr: 2
Apartament: 16
Cod poștal: 32035
Completare adresă: mansarda+supanta

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 262.588 RON 266.319 RON 57.290 RON 206.393 RON 209.029 RON 220.839 RON 18.500 RON 202.339 RON 207.926 RON 12.913 RON 0 RON 26.016 RON 0 RON 0 RON 1
2024 232.070 RON 232.244 RON 102.672 RON 122.239 RON 129.572 RON 266.593 RON 127.025 RON 139.568 RON 155.247 RON 111.346 RON 0 RON 18.022 RON 0 RON 0 RON 1
2025 319.899 RON 319.899 RON 114.976 RON 195.326 RON 204.923 RON 292.704 RON 94.642 RON 198.062 RON 195.567 RON 97.137 RON 0 RON 112.300 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

UNGUREANU PAUL-GHEORGHIȚĂ
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,330 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
319,9 K RON
Rezultat Net 2025
195,3 K RON
Total Active 2025
292,7 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 262,6 K RON 232,1 K RON 319,9 K RON
Venituri totale 266,3 K RON 232,2 K RON 319,9 K RON
Cheltuieli totale 57,3 K RON 102,7 K RON 115,0 K RON
Rezultat net 206,4 K RON 122,2 K RON 195,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 328,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,04 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,04 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,88 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,01 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate94,6 K RON (32.3%)
Active circulante198,1 K RON (67.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe112,3 K RON
Numerar85,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 2,85
Durata încasare (zile) 128

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
64,1%
Marjă netă
61,1%
ROA
66,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 12,9 K RON 220,8 K RON 5,9%
2024 111,3 K RON 266,6 K RON 41,8%
2025 97,1 K RON 292,7 K RON 33,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 262,6 K RON 232,1 K RON 319,9 K RON ▲ 37,8%
Rezultat net 206,4 K RON 122,2 K RON 195,3 K RON ▲ 59,8%
Total active 220,8 K RON 266,6 K RON 292,7 K RON ▲ 9,8%
Capitaluri proprii 207,9 K RON 155,2 K RON 195,6 K RON ▲ 26,0%
Datorii totale 12,9 K RON 111,3 K RON 97,1 K RON ▼ 12,8%
Lichiditate curentă 15,67 1,25 2,04 ▲ 62,7%
Marjă netă (%) 78,60 52,67 61,06 ▲ 15,9%
Scor bonitate 87 70 100 ▲ 42,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (195,3 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 328,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.